Polskie Radio Dzieciom

"Co nam w duszy gra". Tedeschi Trucks Band, Nika Lubowicz i Paweł Lisiak

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2022 01:30
Jesień to czas fantastycznych premier płytowych ale też ich niezwykła ilość. W audycji przede wszystkim muzyka Tedeschi Trucks Band. 12-osobowy zespół założony przez małżeństwo, wokalistkę-gitarzystkę Susan Tedeschi oraz gitarzystę Dereka Trucksa, Tedeschi Trucks Band, wydał właśnie "I Am The Moon", najbardziej ambitny projekt studyjny w swojej historii.
Nika Lubowicz i Adam Dobrzyński
Nika Lubowicz i Adam DobrzyńskiFoto: Polskie Radio Dzieciom

To epickie przedsięwzięcie Tedeschi Trucks Band opiewa cztery albumy z 24 oryginalnymi utworami. Inspiracją do stworzenia projektu stała się mityczna perska opowieść o przeklętych przez gwiazdy kochankach, a podkład emocjonalny nadała mu pandemiczna izolacja. "I Am The Moon" obejmuje ponad dwie godziny muzyki, podczas których ten niezwykły amerykański zespół eksploruje nowe twórcze terytorium redefiniując popularny muzyczny gatunek. 

Cztery albumy składające się na projekt "I Am The Moon - I. Crescent, II. Ascension, III. The Fall, and IV. Farewell" - będą wydawane sukcesywnie, począwszy od "I. Crescent," Część muzyki prezentowałem na środowej play liście już w sierpniu - teraz ciąg dalszy!

Jesień to także zmiany w przyrodzie. I na przykład na 3 listopada przypada Święto Hubertusa (czy też Hubertowiny) - szczególnie ważny dzień dla myśliwych, jeźdźców i leśników. Tego dnia w Kościele katolickim jest wspomnienie świętego Huberta, patrona myśliwych. Z tej okazji odbywają się huczne, tradycyjne obchody. Obecnie w lasach trwa rykowisko - okres godowy jeleni szlachetnych.

W audycji o tradycji, zwyczajach, smakołykach kuchni myśliwskiej opowie Przewodniczący Zarządu Głównego PZŁ, Łowczy Krajowy, Paweł Lisiak. Będzie też muzyka myśliwska- związana z lasem, będzie można usłyszeć unikalne śpiewy- głosy zwierząt- prosto z polskich lasów.

Paweł Lisiak z autorem audycji Paweł Lisiak z autorem audycji

Ale w pierwszej godzinie pojawiła się Nika Lubowicz! Płyta "Nika Sings Ella" ze standardami jazzowymi z repertuaru Elli Fitzgerald w aranżacjach Wojciecha Karolaka i Wiesława Pieregorólki, którą Nika Lubowicz oddaje hołd swojej wokalnej mistrzyni, ukazała się z końcem sierpnia. Album dociera do fanów w 105 rocznicę urodzin Elli.

"Już w dzieciństwie zachwycałam się jej śpiewem, a wraz ze wzrostem mojej świadomości muzycznej coraz bardziej imponowała mi jej niezwykła precyzja, nieskazitelna intonacja i wręcz niewiarygodna biegłość techniczna. Ella do dziś jest dla mnie niedoścignionym wzorem do naśladowania i pewnym niepojętym geniuszem" – powiedziała o swojej miłości do Elli, Nika Lubowicz.

Posłuchaj
130:47 Radio Dzieciom 2022_10_03-23-00-01.mp3 03.10.2022 (Polskie Radio Dzieciom / Co nam w duszy gra)

Audycje przygotował i prowadził: Adam Dobrzyński

Data emisji: 03.10.2022

Godz. emisji: 23:00

Premierowa audycja z cyklu "Co nam w duszy gra" w każdy poniedziałek o godz. 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz więcej na temat: Adam Dobrzyński dzieci
Zobacz także
Czytaj także

"Co nam w duszy gra". Michał Barański, Ada Kućmierz i formacja Nocny Stróż

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2022 01:30
Michał Barański w 2008, 2013 i 2014 roku głosami czytelników "Jazz Forum" wybrany został kontrabasistą roku w naszym kraju. Wśród swoich licznych muzycznych współpracy warto przypomnieć o nagraniach mi.n z Nigelem Kennedy'm, Grzechem Piotrowskim, Kubą Badachem,  Sewerynem Krajewskim czy Piotrem Polkiem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Co nam w duszy gra". Tomáš Kočko, Cezary Makiewicz oraz Cheap Tobacco

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2022 01:30
W Plenerowym Studiu Polskiego Radia Dzieciom gościł Tomáš Kočko, czeski kompozytor i wokalista, autor tekstów, lider zespołu Tomáš Kočko & Orchestr. Twórczość muzyczna Tomáša Kočko w warstwie tekstowej oparta jest głównie o wiersze Ladislava Nezdařila, poety ludowego tworzącego w gwarze górali beskidzkich. 
rozwiń zwiń