Polskie Radio Dzieciom

"Co nam w duszy gra". Antek Sojka i Maciej Łyszkiewicz

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2022 01:30
21 września 2018 roku ukazał się debiutancki album Antka Sojki "Po niebie". W moim dorocznym plebiscycie NAJ 2018 w kategorii Debiut Roku uplasował się na znakomitym 5 miejscu przegrywając raptem z Roots Cafe, Strojnowym, Sosnowskim, Tulią i Agą Czyż. Album uplasował się na 33 miejscu wśród 50. najważniejszych polskich tytułów... Antek jutro wydaje swój drugi autorski album.
Antek Sojka i Adam Dobrzyński
Antek Sojka i Adam Dobrzyński Foto: Polskie Radio Dzieciom

Antek Sojka wcześniej wspierał wiele zacnych produkcji wymienię tu przede wszystkim debiut fonograficzny Ady Kućmierz. "Moimi oczami" to w pełni autorski zawierający 10 perełek album, płyta na jesień lecz jej ważność i przydatność muzyczna, opiewa na cały rok!

Intymna, szczera wypowiedź artysty, który w nosie ma "syndrom drugiej płyty" i przedstawił słuchaczowi przemyślany, uczciwie nagrany i wyprodukowany materiał, który od pierwszych dźwięków zachwyca produkcją, Antek wciąga odbiorcę do swojego świata, nie mami, nie czaruje, on po prostu przed nim się odsłania. O tej płycie z artystą porozmawiam w pierwszej godzinie audycji.

Maciej Łyszkiewicz z autorem audycji Maciej Łyszkiewicz z autorem audycji

A w Plenerowym Studiu Polskiego Radia Dzieciom z Babim Latem w tle pojawi się Maciej Łyszkiewicz, współtwórca sukcesu No Limits, Leszczy czy Łyczaczy, który podsumowuje swoje dotychczasowe dokonania. Z tej okazji na rynku muzycznym ukazała się jego przekrojowa pozycja "Zawód Autor", która przynosi prawie 80 minut muzyki, z czego blisko połowa to nagrania nigdy wcześniej nie opublikowane.

Do tego nowości muzyczne z kraju i ze świata i wspomnienie dopiero co zmarłej Ikony Muzyki Country, Loretty Lynn. Artystka miała 90 lat i 46 studyjnych albumów na swoim koncie. Ostatni z tytułem "Still Woman Enough" opublikowała w maju ubiegłego roku.

Posłuchaj
130:48 Radio Dzieciom 2022_10_10-23-00-05.mp3 10.10.2022 (Polskie Radio Dzieciom / Co nam w duszy gra)

Audycje przygotował i prowadził: Adam Dobrzyński

Data emisji: 10.10.2022

Godz. emisji: 23:00

Premierowa audycja z cyklu "Co nam w duszy gra" w każdy poniedziałek o godz. 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz więcej na temat: Adam Dobrzyński dzieci
Zobacz także
Czytaj także

"Co nam w duszy gra". Tomáš Kočko, Cezary Makiewicz oraz Cheap Tobacco

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2022 01:30
W Plenerowym Studiu Polskiego Radia Dzieciom gościł Tomáš Kočko, czeski kompozytor i wokalista, autor tekstów, lider zespołu Tomáš Kočko & Orchestr. Twórczość muzyczna Tomáša Kočko w warstwie tekstowej oparta jest głównie o wiersze Ladislava Nezdařila, poety ludowego tworzącego w gwarze górali beskidzkich. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Co nam w duszy gra". Tedeschi Trucks Band, Nika Lubowicz i Paweł Lisiak

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2022 01:30
Jesień to czas fantastycznych premier płytowych ale też ich niezwykła ilość. W audycji przede wszystkim muzyka Tedeschi Trucks Band. 12-osobowy zespół założony przez małżeństwo, wokalistkę-gitarzystkę Susan Tedeschi oraz gitarzystę Dereka Trucksa, Tedeschi Trucks Band, wydał właśnie "I Am The Moon", najbardziej ambitny projekt studyjny w swojej historii.
rozwiń zwiń