Polskie Radio Dzieciom

"Co nam w duszy gra". Krzysztof Ścierański i Maciej Werk

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2022 23:55
Dyskografia gitarzysty basowego i muzyka sesyjnego Krzysztofa Ścierańskiego obejmuje ponad 150 albumów, teraz pojawia się LP "Jazz, rock i święty spokój" ale ukazała się także opasła biografia artysty "Z basem przez życie". W audycji dużo wspomnień - także o tych, których już nie ma na czele z Tomaszem Szukalskim i Wojciechem Karolakiem.
Krzysztof Ścierański i Adam Dobrzyński
Krzysztof Ścierański i Adam DobrzyńskiFoto: Polskie Radio Dzieciom

W audycji Hallowen w muzyce czyli Co nam w duszy gra POD KSIĘŻYCEM  i moc niezwykłych muzycznych premier na czele z mistrzem horror punku i horror rocka Wednesday 13. Będzie też Nachtblut, Lord Of The Lost i Scarlet Dorn tuż po warszawskim koncercie czy najnowsza płyta od The Cult.

W Plenerowym Studiu PRD gościł Maciej Werk.

Maciej Werk z autorem audycji Maciej Werk z autorem audycji

Album "Werk" grupy Hedone powraca niemal trzy dekady po nagraniu w zremasterowanej wersji, uzupełnionej o nagrania dodatkowe i utwory z minialbumu "Re-Werk". Kultowy debiut łódzkiej formacji, która zręcznie balansowała pomiędzy światem rocka a industrialu, tworząc jeden z najbardziej wyrazistych projektów w polskiej muzyce lat 90. minionego stulecia. O tej płycie ale i zespole Sisters Of Mercy opowie gość w drugiej godzinie audycji.

Posłuchaj
130:03 Radio Dzieciom 2022_10_31-23-00-03.mp3 31.10.2022 (Polskie Radio Dzieciom / Co nam w duszy gra)

Audycje przygotował i prowadził: Adam Dobrzyński

Data emisji: 31.10.2022

Godz. emisji: 23:00

Premierowa audycja z cyklu "Co nam w duszy gra" w każdy poniedziałek o godz. 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz więcej na temat: Adam Dobrzyński dzieci
Zobacz także
Czytaj także

"Co nam w duszy gra". Justyna Steczkowska oraz zespoł "Łzy"

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2022 23:55
W audycji goście i ich wielkie jubileusze. Justyna Steczkowska podczas festiwalu w Opolu 2022 świętowała 25. lecie pracy artystycznej oraz 50. urodziny! Specjalna rozmowa zarejestrowana dzień po urodzinach, zapowiedź trasy koncertowej, nowej płyty, najnowszy singiel, wspomnienia - tego możemy spodziewać się po wizycie artystki w Plenerowym Studiu Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Co nam w duszy gra". Ala Sękowska, Konrad Baum, Marta Kruk i Anna Riveiro

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2022 23:55
Audycja pełna gości i gorących premier płytowych. Nie zabraknie najnowszych albumów od muzycznych tuzów i legend światowego  rynku muzycznego, bo ze świeżutkimi płytami w piątek 21.10 wróciły - po siedmioletniej przerwie zespoły A-Ha oraz Simple Minds po czterech latach od wydania albumu "Walk Beetween Worlds".
rozwiń zwiń