Polskie Radio Dzieciom

"Co nam w duszy gra". Piotr Kachny i Agnieszka Musiał

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2023 23:55
Piotr Kachny urodził się w 1978 roku w Kluczborku. Ukończył studia na UAM w Poznaniu (wydział pedagogiczno artystyczny w Kaliszu) na kierunku EASP (dyplom z malarstwa) oraz Natonal College of Art and Design (Dublin), maluje, zajmuje się fotografią artystyczną oraz fotomontażem.
Piotr Kachny w studiu Polskiego Radia Dzieciom
Piotr Kachny w studiu Polskiego Radia DzieciomFoto: Polskie Radio Dzieciom

Zarówno w malarstwie jak i fotografii interesuje go postać ludzka. Używa wizerunków często znanych mu osób jako pretekstu do zbudowania obrazu. Sama twarz może być dla niego np. budynkiem architektonicznym. Jednakże najistotniejsze jest to, co bardzo często niewidoczne na pierwszy rzut oka: emocje, uczucia, stan ducha, charakter… Ponadto, ukazuje to, co w człowieku zmysłowe, a z czym stracił kontakt na skutek oddziaływania kultury, związanych z nią konwenansów, w tym również edukacji (wychowania).

Piotr Kachny zajmuje się malarstwem artystycznym, fotografią artystyczną, fotomontażem oraz muzyką. Gra na instrumentach perkusyjnych od wielu lat. W jego malarstwie inspiracją są też różnego rodzaju postawy czy wzorce zachowań społecznych.

W 2020 roku zmontował własne studio nagraniowe i założył zespół Omna Mah (na początku jednoosobowy). Później do zespołu dołączyli: India Czajkowska (wokal) oraz Rafał Wawrzyniak (gitara oraz instrumenty dodatkowe).

Muzyka zespołu Omna Mah oscyluje między Ethno, Dark Ambient, Progressive Rock, Electronica czy Neo Classical. Właśnie ukazała się kolejna płyta jego zespołu i o niej artysta opowiadał na antenie.

Agnieszka Musiał Agnieszka Musiał

W studiu gościła także Agnieszka Musiał, która jest wnikliwą obserwatorką świata wewnętrznego. W swoich piosenkach, akompaniując sobie na ukulele, zwiedza równoległe światy i opowiada zmyślone historie - chociaż wielu uważa, że większość z nich wydarzyła się naprawdę.

Jej piosenki z ukulele w social mediach odsłuchano już kilkaset tysięcy razy. Teraz otwiera nowy rozdział, gdzie wraz z producentem muzycznym Janem Smoczyńskim akustyczne brzmienie ukulele łączą z elektroniką. Album "Jestem u siebie" to czternaście historii, do których opowiedzenia zostali zaproszeni: Bovska, Kamil Bednarek i Leski.

Agnieszka Musiał o albumie: "Jestem u siebie to zapis moich przeżyć ubranych w 14 historii. Jeszcze nigdy nie opowiadałam o tym co u mnie w tak bezpośredni sposób. Zachęcona reakcjami moich najcudowniejszych słuchaczy poczułam, że chcę opowiedzieć jak najwięcej nie zastanawiając się czy to nie za dużo. Stąd też tytuł albumu Jestem u siebie, nie ukrywam, że gdzieś w środku czuję, że to hasło będzie bliskie nie tylko mi".

Posłuchaj
61:28 Radio Dzieciom 2023_02_06-21-59-53.mp3 06.02.2023 (Polskie Radio Dzieciom / Co nam w duszy gra)

Audycję przygotował i prowadził: Adam Dobrzyński

Data emisji: 06.02.2023 

Godz. emisji: 22:00

Premierowa audycja z cyklu "Co nam w duszy gra" w każdy poniedziałek w godz. 22.00 - 23.00

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz więcej na temat: Adam Dobrzyński dzieci
Zobacz także
Czytaj także

"Co nam w duszy gra". Ali Farka Touré i Zbyszek Bieniak

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2023 23:55
Ali Farka Touré jest znany jako jeden z najbardziej wpływowych i utalentowanych gitarzystów, jakich kiedykolwiek wydała Afryka. Jego dziedzictwo i wpływ są trudne do przecenienia. Ali połączył swoje ukochane tradycyjne malijskie style muzyczne z wyraźnymi elementami bluesa, śpiewając w lokalnych językach Fulfulde, Tamasheq, Songhay i Bambara. W rezultacie powstał nowy, przełomowy gatunek, znany obecnie jako "pustynny blues", który przyniósł mu trzy nagrody Grammy, powszechną cześć i przydomek "afrykańskiego Johna Lee Hookera".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Co nam w duszy gra". Mirek Gil

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2023 23:55
"Love Will Never Come" to nowy album MR GIL, który ukazał się 9 grudnia. Mirek Gil był gościem audycji, wydania "pod księżycem", w której słuchaliśmy także najnowszych płyt Retrospective, Riverside i Galahad.
rozwiń zwiń