Polskie Radio Dzieciom

"Co nam w duszy gra". Shata QS

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2023 23:55
"Weda" to jej trzecia płyta, będąca opowieścią o głębokich podróżach w poszukiwaniu siebie pod warstwą swych postaci. Jest pięknym dopełnieniem ciepło przyjętego "Fenix"a, który swą treścią mocno namawiał do podjęcia próby zrzucenia noszonych przez nas kostiumów i powrotu do bycia człowiekiem.
Shata QS i Adam Dobrzyński
Shata QS i Adam Dobrzyński Foto: Polskie Radio Dzieciom

W audycji Shata QS pojawiła się z nową płytą - "Weda" zaprasza słuchacza do jeszcze głębszych poszukiwań, sięgających czasem do ciemnych zakamarków własnej psychiki. To głębokie spojrzenie w swoje korzenie, w schematy rodowe, w szukanie przepływu i przywracanie wiedzy komórkowej. Konfrontowanie swoich cieni, szukanie i odkrywanie kobiecości, przebudzanie swojej dzikiej natury, to jedne z wielu tematów poruszanych na płycie.

Podobnie jak "Fenix" płyta "Weda" napisana jest w języku polskim, w przyjaznym dla człowieka stroju A=432Hz. Jej muzyczną podstawą są akustyczne brzmienia i kompozycje wrocławskiego gitarzysty i producenta Maćka Czemplika, który podobnie jak przy produkcji "Fenixa" bardzo czule otulił treści "Wedy" swoimi aranżacjami.

Wielką wartością na płycie są dodatkowe głosy wyjątkowych wokalistów: Michała Rudasia, o wyrazistej barwie i nietypowym słowiańsko-hinduskim zaśpiewie oraz Kasi "Pakosy" Pakowskiej, o ujmującym jasnym brzmieniu, znanej z wrocławskiej grupy Kosy złożonej z czterech pięknych głosów, połączonych w pieśniach z Dolnego Śląska. One także zagościły na płycie, użyczając swojego brzmienia w utworze tytułowym "Weda".

Na kontrabasie gra wrocławski opowiadacz dźwiękiem i groovem Bartek Chojnacki, na perkusji Edward "Eddy" Poliński oraz Maciej Henel-Celis, a na perkusjonaliach Tomas Celis Sanchez. Znaczącym gościem na płycie "Weda" jest Leszek Możdżer, który swoim brzmieniem, wyczuciem i wyobraźnią muzyczną dopowiada treść kilku utworów, dopełniając tym pięknie cały album.

Posłuchaj
61:19 Radio Dzieciom 2023_02_20-22-00-16.mp3 20.02.2023 (Polskie Radio Dzieciom / Co nam w duszy gra)

Audycję przygotował i prowadził: Adam Dobrzyński

Data emisji: 20.02.2023 

Godz. emisji: 22:00

Premierowa audycja z cyklu "Co nam w duszy gra" w każdy poniedziałek w godz. 22.00 - 23.00

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz więcej na temat: Adam Dobrzyński dzieci
Zobacz także
Czytaj także

"Co nam w duszy gra". Piotr Kachny i Agnieszka Musiał

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2023 23:55
Piotr Kachny urodził się w 1978 roku w Kluczborku. Ukończył studia na UAM w Poznaniu (wydział pedagogiczno artystyczny w Kaliszu) na kierunku EASP (dyplom z malarstwa) oraz Natonal College of Art and Design (Dublin), maluje, zajmuje się fotografią artystyczną oraz fotomontażem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Co nam w duszy gra". Agnieszka Chrzanowska

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2023 23:55
Artystka opowiadała o swoich początkach - w audycji znalazło się wiele wspomnień z jej barwnej biografii, także informacja o reedycji wszystkich płyt piosenkarki oraz zapowiedź najnowszego płytowego dzieła i premiera najnowszej propozycji muzycznej.
rozwiń zwiń