Polskie Radio Dzieciom

"Co nam w duszy gra". Dominika Świątek oraz Mietek Jurecki i Jacek Kawalec

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2023 23:55
W audycji gościła Dominika Świątek - pieśniarka, kompozytorka, polonistka. Interpretatorka piosenki poetyckiej. Kierownik muzyczny Teatru Hybrydy Uniwersytetu Warszawskiego. W jej repertuarze znajduje się piosenka francuska, rosyjska, pieśni Jacka Kaczmarskiego, piosenki Agnieszki Osieckiej a także piosenki z repertuaru Ewy Demarczyk. 
Dominika Świątek i Adam Dobrzyński
Dominika Świątek i Adam DobrzyńskiFoto: Polskie Radio Dzieciom

W ubiegłym roku wspólnie z Antonim Murackim stworzyli spektakl literacko-muzyczny, inspirowany polskimi tańcami narodowymi. Za motywy przewodnie do opowieści o życiu, uczuciach i miłości, twórcy obrali ludową muzykę, zawartą w krakowiakach, mazurach i mazurkach, kujawiakach, polonezach czy oberkach. Efektem tego jest również płyta "Tańce polskie", o której szczegółowo opowie Dominika.

W drugiej części audycji pojawią się członkowie Budki Suflera, Mietek Jurecki i nowy wokalista zespołu, a zarazem jeden z trzech obecnie występujących w składzie, Jacek Kawalec. Opowiedzą o najnowszej płycie zatytułowanej "Skaza", o drugim albumie pośmiertnie wydanym z kompozycjami zmarłego 6 lutego 2020 roku Romualda Lipko.

Mietek Jurecki i Jacek Kawalec z autorem audycji Mietek Jurecki i Jacek Kawalec z autorem audycji

Posłuchaj

60:59 Dzieci_AAC 2023_03_06-22-00-18.mp3 06.03.2023 (Polskie Radio Dzieciom / Co nam w duszy gra)

Audycję przygotował i prowadził: Adam Dobrzyński

Data emisji: 06.03.2023 

Godz. emisji: 22:00

Premierowa audycja z cyklu "Co nam w duszy gra" w każdy poniedziałek w godz. 22.00 - 23.00

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz więcej na temat: Adam Dobrzyński dzieci
Zobacz także
Czytaj także

"Co nam w duszy gra". Agnieszka Chrzanowska

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2023 23:55
Artystka opowiadała o swoich początkach - w audycji znalazło się wiele wspomnień z jej barwnej biografii, także informacja o reedycji wszystkich płyt piosenkarki oraz zapowiedź najnowszego płytowego dzieła i premiera najnowszej propozycji muzycznej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Co nam w duszy gra". Shata QS

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2023 23:55
"Weda" to jej trzecia płyta, będąca opowieścią o głębokich podróżach w poszukiwaniu siebie pod warstwą swych postaci. Jest pięknym dopełnieniem ciepło przyjętego "Fenix"a, który swą treścią mocno namawiał do podjęcia próby zrzucenia noszonych przez nas kostiumów i powrotu do bycia człowiekiem.
rozwiń zwiń