Polskie Radio Dzieciom

"Co nam w duszy gra". Anika Kamińska I Kasia Pietrzko

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2023 07:01
W studiu gościła Anika Kamińska, reprezentująca zespół Moribaya. Moribaya to grupa o międzynarodowym składzie artystów z Polski, Australii, Burkina Faso i Ukrainy, których połączyło zamiłowanie do tradycyjnej muzyki zachodniej Afryki. Wspólna pasja stała się przyczynkiem do powstania tego multikulturowego, barwnego kolektywu.
Anika Kamińska i Adam Dobrzyński
Anika Kamińska i Adam Dobrzyński Foto: Polskie Radio Dzieciom

Moribaya zaraża pokładami pozytywnej energii afrykańskiego słońca i radości z grania muzyki na żywo. Żywiołowa, transowa muzyka bębnów, piękny śpiew utalentowanej, ukraińskiej wokalistki śpiewającej w językach afrykańskich oraz wirtuozerska gra na balafonach i korze tworzą z każdego koncertu pełną wrażeń podróż do afrykańskich źródeł rytmu.

Repertuar zespołu stanowią inspiracje tradycyjną muzyką z zachodniej Afryki: Burkina Faso, Gwinei, Mali i Wybrzeża Kości Słoniowej. Grupa prezentuje tradycyjne melodie i rytmy w autorskich aranżacjach, a także kompozycje własne utrzymane w tradycyjnym stylu. Anika Kamińska mówiła o najnowszym wydawnictwie grupy - płycie o tytule "Saba".

Kasia Pietrzko z autorem audycji Kasia Pietrzko z autorem audycji

Studio Polskiego Radia Dzieciom odwiedziła także Kasia Pietrzko. 28 kwietnia ukazała się płyta "Fragile Ego", która jest efektem wykorzystania pełnego potencjału muzyków – kompozytorka, by uzyskać obfite brzmienie, nie dodaje kolejnego głosu, a eksponuje możliwości każdego członka zespołu. Myślenie orkiestrowe podczas instrumentacji zostaje przełożone na trio, które nie zostaje sprowadzone do roli bezbarwnego akompaniamentu dla fortepianu.

Pianistka, kompozytorka, aranżerka Kasia Pietrzko tworzy zespół z perkusistą Piotrem Budniakiem i kontrabasistą Andrzejem Święsem, którym potrafi oddać przestrzeń, udowadniając tym samym, że bycie liderką oznacza też umiejętność pozostawienia wolności.

Album ukazuje się w kultowej polskiej serii wydawniczej "Polish Jazz"

Posłuchaj

61:27 Radio_Dzieciom 2023_05_08-22-00-59.mp3 08.05.2023 (Polskie Radio Dzieciom / Co nam w duszy gra)

Audycję przygotował i prowadził: Adam Dobrzyński

Data emisji: 08.05.2023 

Godz. emisji: 22:00

Premierowa audycja z cyklu "Co nam w duszy gra" w każdy poniedziałek w godz. 22.00 - 23.00

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz więcej na temat: Adam Dobrzyński dzieci
Zobacz także
Czytaj także

"Co nam w duszy gra". Wojtek Wojda

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2023 23:55
W 2021 roku płocka formacja Farben Lehre obchodziła jubileusz 35-lecia istnienia, który promowała kilkoma okazjonalnymi wydawnictwami, a teraz przyszedł czas na kolejny (piętnasty) studyjny album, zatytułowany "Na zdrowie".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Co nam w duszy gra". Aleksander Nowacki

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2023 23:55
W Majówkę gram tylko po polsku a w studiu gościł Aleksander Nowacki, autor przeszło 700 piosenek, członek grupy Homo Homini.
rozwiń zwiń