Polskie Radio Dzieciom

"Co nam w duszy gra". "Retrospective" oraz "Distant Mantra"

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2023 23:30
"Distant Mantra" to powstały w 2020 projekt, który tworzy trójka muzyków: Małgorzata Maleszak - wokal, Przemysław Piotrowski - gitara basowa i Krzysztof Jaglinski - gitary, instrumenty klawiszowe, syntezatory i programowanie.
Muzycy formacji Distant Mantra w studiu Polskiego Radia Dzieciom
Muzycy formacji "Distant Mantra" w studiu Polskiego Radia DzieciomFoto: Polskie Radio Dzieciom

"Co nam w duszy gra" w kolorze karmazynowym i "pod księżycem". A to za sprawą dwóch spotkań z zespołami "Distant Mantra" oraz "Retrospective" i ich najnowszą muzyką.

Muzyka zespołu "Distant Mantra" z pewnością malowana jest post rockowymi, pastelowymi barwami, jednak trudno zaliczyć formację do stricte post rockowych. Wokalizy Małgorzaty Maleszak, są bowiem jakby bramą łączącą melodyjny post-dream rock, jakby z odmiennym muzycznym światem.

Małgorzata Maleszak, posiada ciekawą, bardzo wszechstronną barwę głosu, obok rockowej estetyki umiałbym ją sobie wyobrazić w tak odległych muzycznych światach jak jazz, czy pop.

Robert Kusik oraz wokalista Jakub Roszak z autorem audycji Robert Kusik oraz wokalista Jakub Roszak z autorem audycji

Formację "Retrospective" reprezentowali w studiu perkusista Robert Kusik oraz wokalista Jakub Roszak. Opowiedzą o albumie "Introvert".

Posłuchaj
60:17 Radio_Dzieciom 2023_05_22-22-00-46.mp3 22.05.2023 (Polskie Radio Dzieciom / Co nam w duszy gra)

Audycję przygotował i prowadził: Adam Dobrzyński

Data emisji: 22.05.2023 

Godz. emisji: 22:00

Premierowa audycja z cyklu "Co nam w duszy gra" w każdy poniedziałek w godz. 22.00 - 23.00

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz więcej na temat: Adam Dobrzyński dzieci
Zobacz także
Czytaj także

"Co nam w duszy gra". Anika Kamińska I Kasia Pietrzko

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2023 07:01
W studiu gościła Anika Kamińska, reprezentująca zespół Moribaya. Moribaya to grupa o międzynarodowym składzie artystów z Polski, Australii, Burkina Faso i Ukrainy, których połączyło zamiłowanie do tradycyjnej muzyki zachodniej Afryki. Wspólna pasja stała się przyczynkiem do powstania tego multikulturowego, barwnego kolektywu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Co nam w duszy gra". Duet "No Brothers" oraz Ola Bieńkowska

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2023 23:30
W studiu prosto z Nowego Sącza pojawią się Bożena Górecka-Tokarczuk oraz Artur Kmiecik, tworzący duet No Brothers. Muzyka tej formacji często pojawia się na play liście Polskiego Radia Dzieciom, muzycy po raz pierwszy pojawią się w audycji „Co nam w duszy gra”, premierowo opowiadając o wspólnym nagraniu zarejestrowanym z Krzysztofem Jaryczewskim
rozwiń zwiń