Polskie Radio Dzieciom

"Co nam w duszy gra". Kabaret OT.TO i Marek Dutkiewicz

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2023 23:30
O swojej najnowszej płycie opowiedzą członkowie zespołu Kabaret OT.TO. Tym razem zespół proponuje lekkie, wakacyjne piosenki, z którymi każdemu będzie łatwiej i radośniej - czy odpoczywa na urlopie, czy jest jeszcze przed albo już po.
Członkowie zespołu Kabaret OT.TO. w radiowym studiu
Członkowie zespołu Kabaret OT.TO. w radiowym studiuFoto: Polskie Radio Dzieciom

 Na płycie Kabaretu OT.TO znajdziemy dziesięć zupełnie nowych piosenek nagranych z Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy, które zespół uzupełnił swoimi wakacyjnymi przebojami, znanymi dobrze utworami "To już lato" i "Wakacje", a jako bonus na płycie pojawia się kultowa "Zasmażka". 

Wszystkie utwory aranżował Wojciech Kostrzewa. Premiera handlowa nowego dzieła zespołu, w piątek 2.06. Album wydaje Agencja Fonograficzna Polskiego Radia.

Marek Dutkiewicz i Adam Dobrzyński Marek Dutkiewicz i Adam Dobrzyński

W audycji obecny będzie także znakomity autor tekstów, Marek Dutkiewicz. Pretekstem spotkania jest pewien apel twórcy do zespołów, a także solistów, których zachęci do korzystania z jego piosenek.

Marek Dutkiewicz jak zawsze podzieli się ze słuchaczami zestawem fantastycznych opowieści oraz anegdot, oceni także ostatnie interpretacje jego sztandarowych przebojów, po które sięgnęli m.in. Daria Zawiałow, Ewa Farna oraz Stachursky.

Posłuchaj
60:44 Radio_Dzieciom 2023_06_05-22-00-12.mp3 05.06.2023 (Polskie Radio Dzieciom / Co nam w duszy gra)

Audycję przygotował i prowadził: Adam Dobrzyński

Data emisji: 05.05.2023 

Godz. emisji: 22:00

Premierowa audycja z cyklu "Co nam w duszy gra" w każdy poniedziałek w godz. 22.00 - 23.00

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz więcej na temat: Adam Dobrzyński dzieci
Zobacz także
Czytaj także

"Co nam w duszy gra". Duet "No Brothers" oraz Ola Bieńkowska

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2023 23:30
W studiu prosto z Nowego Sącza pojawią się Bożena Górecka-Tokarczuk oraz Artur Kmiecik, tworzący duet No Brothers. Muzyka tej formacji często pojawia się na play liście Polskiego Radia Dzieciom, muzycy po raz pierwszy pojawią się w audycji „Co nam w duszy gra”, premierowo opowiadając o wspólnym nagraniu zarejestrowanym z Krzysztofem Jaryczewskim
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Co nam w duszy gra". "Retrospective" oraz "Distant Mantra"

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2023 23:30
"Distant Mantra" to powstały w 2020 projekt, który tworzy trójka muzyków: Małgorzata Maleszak - wokal, Przemysław Piotrowski - gitara basowa i Krzysztof Jaglinski - gitary, instrumenty klawiszowe, syntezatory i programowanie.
rozwiń zwiń