Polskie Radio Dzieciom

"Co nam w duszy gra". Mirek Gil

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2023 23:55
"Love Will Never Come" to nowy album MR GIL, który ukazał się 9 grudnia. Mirek Gil był gościem audycji, wydania "pod księżycem", w której słuchaliśmy także najnowszych płyt Retrospective, Riverside i Galahad.
Mirek Gil i Adam Dobrzyński
Mirek Gil i Adam Dobrzyński Foto: Polskie Radio Dzieciom

9 grudnia premierę swojej najnowszej płyty celebrował MR GIL. Album nosi tytuł "Love Will Never Come". 

Mirek Gil tak wyraża swoje podziękowania: „…dziś chciałbym podziękować tym, którzy wsparli mnie ażeby ta płyta powstała. Dziękuję również moim przyjaciołom muzykom, bez nich nie dałbym rady. Karolowi Wróblewskiemu za cudowny wokal, Gosi Kościelniak za Anielski głos, Przemaskowi za piękne melodie na basie, Kubusiowi za niekonwencjonalną perkusję. Pojawił się w moim życiu muzycznym, nowy wspaniały muzyk, gitarzysta i przyjaciel Dima Gorelik, który zmiksował tą płytę i zrobił to po swojemu. Dziękuje Wam Panowie. Chciałbym też podziękować Natalce Truszczyńskiej za cudowny projekt płyty, który oddaje charakter muzyki. Za fajną sesję zdjęciową i zdjęcia. Dzięki…”

Posłuchaj
59:17 Radio Dzieciom 2023_01_30-22-00-38_CDG.mp3 30.01.2023 (Polskie Radio Dzieciom / Co nam w duszy gra)

Audycję przygotował i prowadził: Adam Dobrzyński

Data emisji: 30.01.2023 

Godz. emisji: 22:00

Premierowa audycja z cyklu "Co nam w duszy gra" w każdy poniedziałek w godz. 22.00 - 23.00

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz więcej na temat: Adam Dobrzyński dzieci
Zobacz także
Czytaj także

"Co nam w duszy gra". Przemysław Strączek oraz formacja "Volentiles"

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2023 23:55
Płyta "Cultural Concept" Przemysława Strączka jest wynikiem wieloletniej współpracy muzyków z Europy, Afryki, Azji i Ameryki Południowej. Jednocześnie jest próbą zespolenia w muzyce elementów etnicznych ze współczesnym jazzem widzianym z perspektywy gitarzysty i kompozytora.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Co nam w duszy gra". Ali Farka Touré i Zbyszek Bieniak

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2023 23:55
Ali Farka Touré jest znany jako jeden z najbardziej wpływowych i utalentowanych gitarzystów, jakich kiedykolwiek wydała Afryka. Jego dziedzictwo i wpływ są trudne do przecenienia. Ali połączył swoje ukochane tradycyjne malijskie style muzyczne z wyraźnymi elementami bluesa, śpiewając w lokalnych językach Fulfulde, Tamasheq, Songhay i Bambara. W rezultacie powstał nowy, przełomowy gatunek, znany obecnie jako "pustynny blues", który przyniósł mu trzy nagrody Grammy, powszechną cześć i przydomek "afrykańskiego Johna Lee Hookera".
rozwiń zwiń