Polskie Radio Dzieciom

Jarmila Xymena Górna, Agnieszka Koziarowska i Fiśbanda

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 23:59
W audycji odbyliśmy podróż z UK, poprzez Tatry aż po Karpaty, z przystankami  w Krakowie, we Włoszech i Szanghaju.
Audio
Jarmila Xymena Górna z autorem audycji
Jarmila Xymena Górna z autorem audycjiFoto: Polskie Radio Dzieciom

Agnieszka Koziarowska Agnieszka Koziarowska

Jarmila Xymena Gorna opowiedziała o swojej nowej płycie "Aspaklaria", Aga czyli Agnieszka Koziarowska przyniosła do studia swój debiutancki album a Fiśbanda - nowa siła na europejskiej mapie folkowych kapel, zaprezentowała płytę "Posłuchajcie Kamaradzi"

Szymon Bobrowski i Andrzej "Fiś" Jarząbek, członkowie "Fiśbandy" Szymon Bobrowski i Andrzej "Fiś" Jarząbek, członkowie "Fiśbandy"

Audycję prowadzi: Adam Dobrzyński.

Data emisji: 06.11.2019

Godz. emisji: 23.00

Premierowa audycja z cyklu Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego w każdą środę o godz. 23.00.

Polskie Radio Dzieciom, to całodobowa stacja radiowa. To przestrzeń dla dzieci i dorosłych. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

W ramówce stacji znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci oraz  pasmo wieczorne kierowane do osób dorosłych - kompendium wiedzy w zakresie wychowania, kultury i sztuki.


Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.
Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność. PAudycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.
Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Biorąc pod uwagę fakt, iż radio towarzyszy nam na każdym kroku (samochód/ przedszkole/ praca), jest to ogromny potencjał do kształtowania postaw i przekazywania wartości, które są bezcenne, zwłaszcza dla dzieci.

Polskie Radio Dzieciom ma profil na Facebooku raz konto na Instagramie - można tam znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych!

Zobacz więcej na temat: Adam Dobrzyński
Zobacz także
Czytaj także

Muzyczne podróże. Zenon Durka, Jarek Wierzbicki oraz Edyta Glińska

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 23:59
W audycji w pierwszej godzinie dyrektor MOK Legionowo Zenon Durka oraz Jarek Wierzbicki, dyrektor Artystyczny festiwalu Mazowiecki Jazz Jam opowiedzieli o najbliższych koncertowych odsłonach swojego wydarzenie. Było też o pięknych zdjęciach, kotach i historii koncertowego jazzu na Mazowszu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzyczne podróże. Tomasz Dąbrowski

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 23:59
W audycji prosto z Malmo pojawił się światowej sławy trębacz Tomasz Dąbrowski ze swoim projektem Free 4 Arts i nową płytą "When I Come Across".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Agnieszka Leśna z Red Storm

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 23:59
Gościem programu była Agnieszka Leśna, była wokalistka Desdemony, liderka Red Storm, która uwielbia zespół Depeche Mode. Zaprezentowała covery swoich idoli i po raz pierwszy w radiu wybrzmiał utwór "Enjoy The Silence".
rozwiń zwiń