Polskie Radio Dzieciom

Dzień Kota

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2022 18:15
To szczególny i wyjątkowy dzień, 17 lutego świętujemy Światowy Dzień Kota. Ci, którzy trochę znają Rodzinę pod żaglami, wiedzą, że już od lat podróżuje ona z kotami na pokładzie swojego jachtu.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: Rodzina pod żaglami

Jak podróżować z kotami? Czy wiele kotów zapisało się na kartach historii i w dziennikach podróżników?

Mówi się, że koty nie są naszymi zwierzętami domowymi, naszymi przyjaciółmi, czy to prawda?

Posłuchaj
28:04 Dzieci_AAC 2022_02_18-17-16-07_RPZ.mp3 18.02.2022 (Polskie Radio Dzieciom / Rodzina pod żaglami)

Audycja: Rodzina pod żaglami

Prowadzi: kapitan Adam, kapitan Edyta oraz Kalinka

Data emisji: 18.02.2022

Godzina emisji: 17.15

Rodzina pod żaglami to 30-minutowa audycja familijna, poruszająca tematykę podróżniczą, pełną dźwiękowych obrazków z życia rodzin, których pasją i codziennością jest pływanie na jachcie. Audycja pozwala poznać terminologię związaną z żeglarstwem oraz codzienne życie żeglującej rodziny Jakubczaków.

Niesamowite rejsy żeglarskie, wyprawy pełne przygód i rodzinnych dylematów na morzu i na lądzie, to tylko niektóre z zagadnień tej audycji, na którą zapraszamy w każdy piątek o godzinie 17:15.

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz więcej na temat: podróże
Zobacz także
Czytaj także

Żeglarskie ciekawostki

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2022 18:15
Dziś zastanowimy się, czy pływanie jachtem jest ekologiczne. Główny napęd jachtu żaglowego zapewnia wiatr, więc nie zużywa on dużo paliwa. Czy wiecie, jak szybko mogą płynąć jachty żaglowe?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Światowy Dzień Chorego

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2022 18:15
Żeglarze i podróżnicy często znajdują się w miejscach, do których pomoc może dotrzeć za wiele godzin lub nawet dni. Dlatego ich umiejętności medyczne muszą być wysokie, tak by samo mogli w razie potrzeby udzielić pomocy innym.
rozwiń zwiń