Polskie Radio Dzieciom

Wiosna tuż, tuż!

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2022 18:15
W niedzielę 20 marca o godzinie 16.33 rozpocznie się astronomiczna wiosna, która potrwa do 21 czerwca. Czas pożegnać zimę i rozpocząć wiosenne przygotowania do sezonu podróży i żeglarstwa!
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: Rodzina pod żaglami

Najwyższa pora obudzić się ze snu zimowego, otrzepać z kurzu i pomyśleć o nowych wyzwaniach, wiosna to czas, gdy wszystko budzi się do życia!

Posłuchaj
25:32 Dzieci_AAC 2022_03_18-17-15-39_RPZ.mp3 18.03.2022 (Polskie Radio Dzieciom / Rodzina pod żaglami)

Audycja: Rodzina pod żaglami

Prowadzi: kapitan Adam, kapitan Edyta oraz Kalinka

Data emisji: 18.03.2022

Godzina emisji: 17.15

Rodzina pod żaglami to 30-minutowa audycja familijna, poruszająca tematykę podróżniczą, pełną dźwiękowych obrazków z życia rodzin, których pasją i codziennością jest pływanie na jachcie. Audycja pozwala poznać terminologię związaną z żeglarstwem oraz codzienne życie żeglującej rodziny Jakubczaków.

Niesamowite rejsy żeglarskie, wyprawy pełne przygód i rodzinnych dylematów na morzu i na lądzie, to tylko niektóre z zagadnień tej audycji, na którą zapraszamy w każdy piątek o godzinie 17:15.

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz więcej na temat: podróże
Zobacz także
Czytaj także

"Rejs Roku 2022"

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2022 18:15
Rodzina pod żaglami otrzymała wyróżnienie w prestiżowym konkursie "Rejs Roku 2022". Staramy się zmieniać świat, a nasz świat to morze, żeglarstwo i podróże.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Morze Adriatyckie. Czy żyją tu rekiny?

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2022 18:15
Tuż pod powierzchnią morza toczy się barwne, bogate i niezwykłe życie. Ale żyją tu nie tylko ryby czy skorupiaki. W Morzu Adriatyckim często można spotkać delfiny. Ich obecność sprawia wręcz niezwykłe wrażenie!
rozwiń zwiń