Polskie Radio Dzieciom

"Rodzina pod żaglami". Nauka zdalna w czasie wakacji

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2022 18:15
Nauka zdalna nie musi kończyć się w czerwcu. Jak wygląda systematyczna nauka podczas podróży? 
Rodzina pod żaglami
Rodzina pod żaglamiFoto: Edyta Kos-Jakubczak

Dzisiaj zastanowimy się, czy nauka zdalna pozwala na osiąganie sukcesów i rozwój osobisty.

Posłuchaj

24:35 [DAB]Dzieciom (PCM) 17 czerwiec 2022 17_15_27_RPZ.mp3 17.06.2022 (Polskie Radio Dzieciom / Rodzina pod żaglami)

Audycja: Rodzina pod żaglami

Prowadzi: kapitan Adam, kapitan Edyta oraz Kalinka

Data emisji: 17.06.2022

Godzina emisji: 17.15

Rodzina pod żaglami to 30-minutowa audycja familijna, poruszająca tematykę podróżniczą, pełną dźwiękowych obrazków z życia rodzin, których pasją i codziennością jest pływanie na jachcie. Audycja pozwala poznać terminologię związaną z żeglarstwem oraz codzienne życie żeglującej rodziny Jakubczaków.

Niesamowite rejsy żeglarskie, wyprawy pełne przygód i rodzinnych dylematów na morzu i na lądzie, to tylko niektóre z zagadnień tej audycji, na którą zapraszamy w każdy piątek o godzinie 17:15.

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz więcej na temat: podróże
Zobacz także
Czytaj także

"Rodzina pod żaglami". Dzieci na pokładzie jachtu

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2022 18:15
Już za chwile wyjazdy wakacyjne. Dzisiaj porozmawiamy o tym, co ciekawego i twórczego można robić z dzieckiem na pokładzie jachtu, a pamiętajmy, że nie jest to duża przestrzeń. Jakie są najciekawsze pomysły na aktywność w czasie rejsu?
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Rodzina pod żaglami". Szkoła dla podróżników

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2022 18:15
Czy przebywając długo za granicą, można uczyć się w polskiej szkole państwowej? Oczywiście! Posłuchajcie, jak dostać się do takiej szkoły!
rozwiń zwiń