X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Rysujemy kosz na śmieci. Lekcja rysunku Stworka Potworka

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 14:57
Co tydzień, w audycji „Stworek Potworek” nasz radiowy mistrz rysunku uczy dzieci jak prostymi kształtami narysować nową rzecz, przedmiot, roślinkę lub postać. Dzięki jego wskazówkom dzieci uczą się jak małymi krokami narysować obraz, który początkowo wydaje się trudny do wykonania. W tej audycji Stworek Potworek nauczył dzieci jak narysować kosz na śmieci. Jak to zrobił?

Kosz na śmieci zaczynamy tworzyć, rysując na kartce papieru wiadro. Następnie nad tym, co już narysowaliśmy, umieszczamy pokrywkę, która chronić będzie śmieci m.in. przed sprytnymi ptakami. Kolejny krok to słupek, który utrzymuje konstrukcję kosza w pionie. Jak to wszystko narysował Stworek Potworek? Zapraszamy do wysłuchania audycji i śledzenia załączonego video, na którym  krok po kroku pokazujemy, od czego zacząć i jak narysować kosz.

Posłuchaj
02:35 23.09. Stworek kosz na śmieci.mp3 Jak narysować kosz na śmieci? Posłuchaj, jak zrobił to Stworek (Polskie Radio Dzieciom/Stworek Potworek)_23.09.2020.

Audycja: Stworek Potworek
Prowadzi: Wojciech Słupiński
Data emisji: 23.09.2020
Godzina: 11.45.

"Stworek Potworek" to cykliczna audycja edukacyjna emitowana w każdą środę około 11.45 w Polskim Radiu Dzieciom. Można jej słuchać w ramach "Co w smoku piszczy".

**

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.
Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Zobacz więcej na temat: wyobraźnia grafika zdolności
Zobacz także

Czytaj także

Jak narysować tubkę z pastą do zębów? [Zobacz video]

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 08:00
Stworek Potworek zaprosił na kolejną lekcję rysunku. Tym razem pokazał Wam drodzy słuchacze-rysowacze jak kilkoma figurami geometrycznymi narysować tubkę pasty do zębów. Do dzieła!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak w prosty sposób narysować ślimaka? [Zobacz video]

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 15:04
Stworek Potworek zaprasza do swojej rysunkowej pracowni. Tym razem podpowie Wam drodzy słuchacze-rysowacze, jak za pomocą dopiero co wychodzącego z widnokręgu słońca, sprężyny i oczu narysować ślimaka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak prostymi kształtami narysować werbel? [Zobacz video]

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2020 11:18
Stworek Potworek zaprasza wszystkich słuchaczy do swojej rysunkowej pracowni by pokazać Wam drodzy Słuchacze-rysowacze, jak za pomocą prostych kształtów narysować werbel. Jest to rodzaj dość płaskiego bębna, stawianego na stojaku lub noszonego na pasku.
rozwiń zwiń