X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Rysujemy telefon stacjonarny. WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 12:35
Co tydzień, w audycji "Stworek Potworek" nasz radiowy mistrz rysunku uczy dzieci jak prostymi kształtami narysować nową rzecz, przedmiot, roślinkę lub postać. Dzięki jego wskazówkom dzieci uczą się jak małymi krokami narysować obraz, który początkowo wydaje się trudny do wykonania. W tej audycji Stworek Potworek nauczył dzieci jak narysować przedmiot, który wcale nie musi być znany wszystkim dzieciom. To telefon stacjonarny z tarczą. Jak go narysować?

Aby narysować taki telefon potrzebujemy czysta kartkę i kredki lub flamastry. Zaczynamy od narysowania górki z dwoma szczytami, następnie rysujemy schowane za nią spłaszczone kółko oraz kółka nie spłaszczone. Następny element rysunku to narysowanie kropek, a także przewodu elektrycznego. Jak połączyć ze sobą te elementy? Posłuchaj załączonej audycji i zobacz animację video.


Posłuchaj
03:14 3.02. Stworek telefon.mp3 Jak narysować telefon stacjonarny? Posłuchaj jak zrobił to Stworek Potworek/Polskie Radio Dzieciom_3.02.2021.

 

Audycja: Stworek Potworek
Prowadzi: Wojciech Słupiński
Data emisji: 3.02.2020
Godzina: 11.45.

"Stworek Potworek" to cykliczna audycja edukacyjna emitowana w każdą środę około 11.45 w Polskim Radiu Dzieciom. Można jej słuchać w ramach "Co w smoku piszczy".

**

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.
Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Zobacz więcej na temat: grafika zdolności
Zobacz także

Czytaj także

Jak narysować koparkę? [Zobacz video]

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 18:50
Wspaniały artysta, Stworek Potworek zaprasza wszystkie dzieci do swojej rysunkowej pracowni! W naszych audycjach uczy rysować swoich słuchaczy-rysowaczy. Czego nauczył nas ostatnio? Jak za pomocą kółek, połowy kółka, trapezu, który prawie wygląda jak kwadrat oraz prostokąta i trójkąta bez jednego z boków… narysować koparkę, maszynę, która na pewno pomogłaby Smokowi Adasiowi w kopaniu dołków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak narysować ślimaka [Zobacz animację]

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 14:45
Wspaniały artysta, Stworek Potworek znów zaprosił wszystkie dzieci do swojej rysunkowej pracowni! Ponownie była to lekcja dzięki której rzeczy i przedmioty niemożliwe do narysowania, dały się poznać jako proste i zrozumiałe. Wszystko to dzięki mistrzowskim zdolnościom Stworka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak narysować filiżankę do picia herbaty

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 13:28
Stworek Potworek zaprosił na cotygodniową lekcję rysunku w której nauczył dzieci jak za pomocą spłaszczonego koła, dwóch zbliżających się do siebie kresek połączonych półkolem, a także dwóch półkoli z których jedno jest większe, a to mniejsze jest w jego wnętrzu narysować międzynarodową filiżankę do picia herbaty. 
rozwiń zwiń