Polskie Radio Dzieciom

"Podróżniczek i gniazdo lodowego władcy" - premierowe słuchowisko w PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2023 10:35
Zapraszamy do Polskiego Radia Dzieciom na premierowe słuchowisko przygodowe "Podróżniczek i gniazdo lodowego władcy". To edukacyjny projekt z cyklu "Dzikie słuchowiska", z ciekawostkami o polskich parkach narodowych. Patronat nad słuchowiskiem objęli: minister edukacji i nauki, minister kultury i dziedzictwa narodowego oraz minister klimatu i środowiska. Słuchowisko jest dostępne na bezpłatnej platformie podcastowej podcasty.polskieradio.pl. Szczegóły poniżej.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: Polskie Radio Dzieciom

Słuchowisko "Podróżniczek i gniazdo lodowego władcy" emitowane było w czterech odcinkach od 25 do 28 października.

Dziś jest już dostępne także na bezpłatnej platformie podcastowej podcasty.polskieradio.pl

Pomysłodawcą i reżyserem nagrania jest Krystian Tyrański, prezenter Polskiego Radia Dzieciom. W bohaterów wcielają się aktorzy oraz dziennikarze stacji: Leszek Filipowicz (Podróżniczek Senior, Narrator), Magdalena Glapińska (Wnuczka), Patryk Bartoszewski (Podróżniczek Młody), Zbigniew Kozłowski (Tata Podróżniczka), Ewa Gorzelak (Gęś Tundrowa), Wojciech Słupiński (Bielik), Paskal Kaczorowski (Słowik), Marta Powałowska (Sójka), Daria Druzgała (Podróżniczka 1), Martyna Chuderska (Podróżniczka 2). Realizacja akustyczna - Filip Górski.

Fabuła słuchowiska opiera się na opowieści historii ptaka - Podróżniczka, który wyrusza na wielką wyprawę z Karkonoskiego Parku Narodowego do krainy lodowców, skąd przybył jego dziadek. Podróżniczek dowiedział się o swoim pochodzeniu i postanawia wyruszyć tam, skąd wywodzi się jego rodzina. Podczas podróży spotyka inne ptaki, które opowiadają mu swoje historie.

Polskie Radio Dzieciom w cyklu "Dzikie słuchowiska" tworzy opowieści dotyczące poszczególnych polskich parków narodowych.

Słuchacze - dzieci i młodzież - mogą dowiedzieć się z nich o wielu zależnościach między poszczególnymi gatunkami i o tym, jak jest to istotne dla naszej egzystencji. Dzięki temu w przyszłości, mając odpowiednią wiedzę, przyczynią się do ochrony otaczającej nas przyrody, wykształcą w sobie wrażliwość na świat i jego problemy.

  • Producentem serii "Dzikie słuchowiska" jest Polskie Radio Dzieciom
  • Słuchowiska Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także w formie podcastów tutaj

Patronat nad projektem objęły: 

- Ministerstwo Edukacji i Nauki

- Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

- Ministerstwo Klimatu i Środowiska

- Karkonoski Park Narodowy

* *  *

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach można usłyszeć znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne - chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców, w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.


Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz więcej na temat: radio dla dzieci słuchowisko
Zobacz także