Polskie Radio Dzieciom

Wakacyjne spotkania w Wilanowie

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2017 12:00
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie to miejsce, w którym ponad 300 lat temu mieszkała wyjątkowa rodzina. Kochający ojciec Jan Sobieski, troskliwa mama Marysieńka i czwórka dzieci – Jakub, Aleksander, Konstanty oraz Teresa Kunegunda. Obecnie wszyscy możemy się tam dobrze bawić.
Muzeum Pałac w Wilanowie
Muzeum Pałac w WilanowieFoto: Patrycja Żołędowska

Dziś królewska rezydencja w Wilanowie to miejsce, gdzie kultura spotyka się z naturą. I do tego spotkania z historią oraz przyrodą zapraszamy rodziny! W pałacowych komnatach, w barokowych ogrodach i w romantycznym parku wilanowskim na co dzień można usłyszeć śmiech dzieci, które wraz z rodzicami uczestniczą w kreatywnych i mądrych warsztatach. Podczas zajęć można wyruszyć w niezwykłą podróż w czasie, żeby doświadczyć życia, które wiodła w Wilanowie rodzina Sobieskich. Zapraszamy do posłuchania dawnej muzyki, nauki dawnych tańców i etykiety dworskiej i zabawę w to, w co 300 lat temu bawili się mali królewicze i królewna.

Do końca sierpnia, w środy, piątki i niedziele w godz. 11.00-15.00 zapraszamy na „Wakacyjne spotkania z przyrodą”, czyli otwarte warsztaty przyrodniczo-plastyczne. Można tam odkryć bogactwo roślin i zwierząt królewskiego parku oraz tworzyć prace plastyczne inspirowane naturą. Zajęcia odbywają się w Parku Wilanowskim, przy budynku Pompowni, ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16.

Ponadto odbywają się tam takie wydarzenia jak: „Letnie dni nudy” czy „Otwarte warsztaty kaligrafii”, złożyć można także „Wizytę u króla”, a także poznać „Królewskich ogrodników”. Najmłodszych zapraszamy także na „Wakacyjną wycieczkę po parku wilanowskim”, na „Wyprawę w poszukiwaniu motyli” lub na „Spacer po zmierzchu”.


Z wizytą do Wilanowa wybrał się już nasz reporter Partyk Bedliński. Zapraszamy do posłuchania dźwięków, jakie udało mu się tam usłyszeć:


Posłuchaj
04:07 Wilanów-Owady.mp3 Patryk Bedliński o warsztatach przyrodniczych w Wilanowie

 


Posłuchaj
05:42 Wilanów-Kaligrafia.mp3 Warsztaty kaligraficzne w Wilanowie

 


Szczegóły można znaleźć na stronie


Warsztaty kaligrafii Warsztaty kaligrafii
Dziecięce atelier Dziecięce atelier
Wizyta u króla Wizyta u króla
Wyprawa na motyle Wyprawa na motyle

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także