X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Marcelina gościem Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2021 10:00
Gościem audycji była Marcelina, wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. W 2011 została wydana jej debiutancka płyta, która zyskała bardzo dobre opinie zarówno wśród słuchaczy jak i recenzentów. Rok 2012 rozpoczął się od nominacji Marceliny do nagrody Gazety Wyborczej "Warto" w kategorii Muzyka oraz nominacji do prestiżowej nagrody Fryderyków w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. W 2012 roku Marcelina pojawiła się na drugiej płycie June "July Stars". We wrześniu ukazał się nowy album zespołu Happysad, na którym także zagościła Marcelina.
Marcelina
Marcelina Foto: Mateusz Tomaszuk/Czwórka

Posłuchaj
120:37 22.01. Jestem muzykiem.mp3 Marcelina gościem Polskiego Radia Dzieciom (Jestem muzykiem. Jestem rodzicem/PRD)_22.01.2021.

 

Ostatni album Marceliny wydany w 2018 roku nosi tytuł "Koniec wakacji". Jest to płyta wpadające w ucho, melodyjne piosenki wzbogacone tym razem elektronicznymi brzmieniami charakterystycznymi dla producenta płyty Kuby Karasia (The Dumplings).

W audycji artystka opowiedziała o nowym materiale - To zupełnie nowy etap. Postanowiłam zaprosić do współpracy nowego producenta. Razem z Kubą Karasiem i gitarzystą Kamilem Kryszakiem wyjechaliśmy w góry w okolice Szklarskiej Poręby i zamknęliśmy się na jakiś czas w domu z pięknym widokiem. Nagraliśmy tam w zasadzie całą płytę. Ten krok podyktowany był chęcią zaryzykowania i odejścia od schematu współpracy, do którego byłam przyzwyczajona.

Więcej w załączonej audycji. 

Audycja "Jestem muzykiem. Jestem rodzicem" 
Prowadzi: Damian Sikorski
Gość: Marcelina
Data emisji: 22.01.2021.
Godzina: 23.00 - 01.00

Audycja "Jestem muzykiem. Jestem rodzicem" w każdy piątek między 23.00 - 01.00 na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
Audycja w ramach cyklu "Muzyka dla rodzica".

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

jo

Zobacz także

Czytaj także

Basia Derlak - liderka zespołu Chłopcy kontra Basia w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 16:46
Gościem Damiana Sikorskiego w audycji "Jestem muzykiem. Jestem rodzicem" była Basia Derlak - liderka zespołu Chłopcy kontra Basia. Zespół powstał w 2009 roku w Krakowie jako duet kontrabasisty Marcina Nenko, i śpiewającej oraz grającej na klarnecie i drumli Derlak. W styczniu 2010 roku do grupy dołączył perkusista Tomasz Waldowski, drugi w składzie po kontrabasiście miłośnik jazzu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gościem Polskiego Radia Dzieciom Mariusz Mitura

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 16:16
Gościem audycji "Jestem muzykiem. Jestem rodzicem" był Mariusz Mitura, perkusista zespołu Myasta. Mariusz jest ojcem dwójki dzieci i na co dzień wykonuje dwa zawody. W audycji opowiedział o godzeniu życia zawodowego z wychowywaniem dzieci, koncertach, pracy w studiu, życiu rodzinnym jakim też jest zespół.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gościem Damiana Sikorskiego Piotr Bogutyn

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 18:45
Gościem audycji był Piotr Bogutyn, muzyk sesyjny, gitarzysta, aranżer, kompozytor i producent muzyczny. Współpracował z takimi artystami jak Romuald Lipko, Natalia Kukulska, Marcin Różycki, Tomasz Korpanty, Kayah, Kuba Badach, Artur Gadowski z zespołu IRA, Marek Stefankiewicz, Justyna Steczkowska, Siona Neale, Mieczysław Jurecki, Ania Karwan, Ewa Szlachcic, Izabela Trojanowska i Klara Jędrzejewska.
rozwiń zwiń