X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Jestem rodzicem. Jestem muzykiem". Pola Miko

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 23:55
Zaczynała w musicalach tworzonych przez poznańską grupę artystyczną "Erato’" gdzie śpiewała aż do matury. Na studiach, które ukończyła w Warszawie, odkryła metodę "Speech Level Singing" i wiernie szkoli się w niej do dziś.
Pola MIko
Pola MIkoFoto: fb.com/polamiko.music

Po ukończeniu licencjatu wyjechała do Danii do szkoły "Oure Sport & Performance". Była tam na linii muzycznej, gdzie głównie uczyła się songwrittingu. Szkoła trwała pół roku. Poznała tam Duńczyków, muzyków, z którymi założyła zespół "Buy One Taller", w którym była solistką, i przeprowadziła się do Kopenhagi. Grali sporo koncertów, dużych koncertów. Głównie jako support przed większymi duńskimi artystami. Ale po dwóch latach band się rozpadł. Okazało się po prostu, że każdy z nich chce obrać inny kierunek muzyczny.

Śpiewała dalej solowo. Wyjeżdżała regularnie do Londynu doskonalić warsztat, nagrywać single. Brała lekcje na skypie z Gregiem Enriquezem z Las Vegas - niesamowitym trenerem wokalnym. Latem 2016 roku wróciła do Polski.

We wrześniu 2018 roku zaczęła nagrywać swoją autorską płytę i ukończyła ją w sierpniu 2019 r. Stworzyła ją z Adamem Bieranowskim, który jest producentem, pianistą i na co dzień gra między innymi z Natalią Kukulską, Anią Karwan, Bovską, Łąki Łan; tworzy też dla Maryli Rodowicz.

Za miks i mastering odpowiedzialny jest Mirek Wdowczyk - jest realizatorem dźwięku w zespole Lombard, pracował również razem z Maciejem Maleńczukiem.

Nagrywając swój album, dużo czasu poświęcała liniom melodycznym i jeszcze więcej tekstom. Czasem pisała prosto, czasem metaforycznie, zawsze szczerze.

Posłuchaj
116:51 Dzieci_AAC 2021_05_28-23-01-42.mp3 28.05.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Jestem muzykiem. Jestem rodzicem)

Audycję prowadzi: Damian Sikorski

Data emisji: 28.05.2021

Godzina emisji: 23.00 - 01.00

Premierowa audycja z cyklu Audycja "Jestem muzykiem. Jestem rodzicem"  w każdy piątek o godz. 23.00. 

Audycja w ramach cyklu "Muzyka dla rodzica".

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także

Czytaj także

"Jestem rodzicem. Jestem muzykiem". Mateusz Dopieralski

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 23:55
Gościem audycji "Jestem muzykiem. Jestem rodzicem" jest Mateusz Dopieralski – niemiecki aktor filmowy i telewizyjny pochodzenia polskiego, a także polskojęzyczny piosenkarz występujący pod pseudonimem Vito Bambino i wokalista zespołu Bitamina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jestem rodzicem. Jestem muzykiem". Krzysztof Iwaneczko

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 23:55
W audycji gościmy Krzysztofa Iwaneczko, z którym rozmawiamy o płycie "Origami", która powstała przy współpracy z Krzysztofem Herdzinem.
rozwiń zwiń