Polskie Radio Dzieciom

"Jestem rodzicem. Jestem muzykiem". Igor Herbut

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2021 23:55
Ponad rok po premierze płyty “Chrust”, Igor Herbut prezentuje kolejny singiel. Utwór “Kroki” doczekał się także teledysku. Z wokalistą zespołu Lemon rozmawiamy o pracy muzyka, wychowywaniu syna, a także solowym albumie zatytułowanym "Chrust".
Igor Herbut
Igor HerbutFoto: facebook.com/igor.herbut.oficjalny

Na solowy album Igora Herbuta czekaliśmy przez ponad osiem lat, ale warto było uzbroić się w cierpliwość. "Chrust" to pierwszy solowy album artysty – piękny, dojrzały i bezwzględnie szczery. Igor, choć znany jest z troski o swoją prywatność, nowym albumem wpuszcza słuchaczy w swój świat.

Fani talentu wokalnego Igora z pewnością nie będą zawiedzeni, albowiem postawił sobie poprzeczkę jeszcze wyżej niż dotychczas.

Niepowtarzalna barwa, błyskotliwa technika i emocjonalne interpretacje tekstów – na tej płycie są dopracowane do perfekcji. Album "Chrust" to znacznie więcej niż tylko głos i fortepian - to ponad 70 minut muzyki, na które składają się utwory, które nierzadko trwają nawet 7-8 minut.

Oprócz premierowych utworów skomponowanych, napisanych, zaaranżowanych instrumentalnie, zaśpiewanych i zagranych na fortepianie przez Igora Herbuta, jest również utwór skomponowany do wiersza Leopolda Staffa

Posłuchaj
119:03 Dzieci_AAC 2021_06_18-23-00-42_JMR.mp3 18.06.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Jestem muzykiem. Jestem rodzicem)

Audycję prowadzi: Damian Sikorski

Data emisji: 18.06.2021

Godzina emisji: 23.00 - 01.00

Premierowa audycja z cyklu Audycja "Jestem muzykiem. Jestem rodzicem"  w każdy piątek o godz. 23.00. 

Audycja w ramach cyklu "Muzyka dla rodzica".

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także
Czytaj także

"Jestem rodzicem. Jestem muzykiem". Anna Szul i Waldemar Maszyński

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2021 23:55
Chillove to projekt muzyczny, który od 2014 roku współtworzą Anna Szul i Waldemar Maszyński. Projekt zaczął krystalizować się w 2014 roku, we wrocławskich klubach, grając własne interpretacje znanych przebojów z pogranicza jazzu, soulu, popu. Zamiłowanie do tych gatunków i świata wirtualnych instrumentów zaowocowało autorskim materiałem, nad którym zaczęli pracować w lutym 2015 roku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Jestem rodzicem. Jestem muzykiem". Paula Roma

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 23:55
PAULA ROMA to nowa muzyczna odsłona wokalistki znanej wcześniej jako Paulina Romaniuk. Artystka jest również kompozytorką oraz autorka przepełnionych uczuciami tekstów.
rozwiń zwiń