X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Jestem rodzicem. Jestem muzykiem". ​Siostry Melosik

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2022 23:59
Siostry Melosik to duet tworzony przez bliźniaczki Dagmarę i Martynę Melosik, wokalistki, kompozytorki, instrumentalistki, autorki tekstów. Współpracują z wieloma polskimi artystami, zarówno jako chórzystki (m.in. Ania Dąbrowska, Natalia Kukulska), jak i autorki tekstów i muzyki (m.in. Grzegorz Hyży, Edyta Górniak, Halina Mlynkova, Krzysztof Kiljański, Ania Dąbrowska).
Siostry Melosik
Siostry MelosikFoto: fb.com/melosik

"Znam na pamięć dalszy ciąg" to długo wyczekiwany debiut fonograficzny Sióstr Melosik. Po latach współpracy z innymi artystami (m.in. Anią Dąbrowską) siostry prezentują autorski materiał.

Bliźniaczki zapraszają słuchaczy w melodyjną podróż w stylu pop/country. Kolejne single publikowane od czasu zdobycia przez duet Nagrody Publiczności w Opolu w 2018 roku (m.in. "Batumi", "Równocześnie", "Coś nie tak"), uzupełnione przez premierowe kompozycje, łączą się tutaj w niezwykle szczerą, kobiecą historię.

"Tworzyłyśmy tę płytę powoli, z uwagą. Nie musiałyśmy iść na żadne kompromisy. Zamiast gonić za muzycznymi trendami, cierpliwie szukałyśmy odpowiedniego brzmienia. Pozwoliłyśmy naszym piosenkom opowiedzieć się samym" – mówią artystki.

Fonograficzny debiut Sióstr ujmuje dojrzałością i naturalnością zarówno w warstwie tekstowej, jak i muzycznej. W swoich utworach odważnie i bez patosu poruszają najbardziej osobiste tematy, szybko zaskarbiając sobie zaufanie słuchacza.

Jakość brzmienia instrumentów takich jak gitara dobro, wiolonczela czy organy Hammonda usatysfakcjonuje najbardziej wymagającego audiofila. Za produkcję płyty odpowiadają Bartek Staszkiewicz i Kuba Galiński, znani ze współpracy m.in. z zespołem Sofa czy Sanah.

Posłuchaj
119:38 Dzieci_AAC 2022_03_04-23-00-51.mp3 04.03.2022 (Polskie Radio Dzieciom / Jestem muzykiem. Jestem rodzicem)

Siostry Melosik pochodzą z poznańskiej, muzycznej rodziny Melosików. Ich ojciec, Szymon Melosik, jest pianistą i dyrygentem, w latach 2000-2019 dyrektorem GOK w Tarnowie Podgórnym. Mama, Elżbieta Melosik, jest chemikiem. Mają dwoje starszego rodzeństwa, Bartosza i Karolinę, również muzyków.

Audycję prowadzi: Damian Sikorski

Data emisji: 04.03.2022

Godzina emisji: 23.00 - 01.00

Premierowa audycja z cyklu Audycja "Jestem muzykiem. Jestem rodzicem"  w każdy piątek o godz. 23.00. 

Audycja w ramach cyklu "Muzyka dla rodzica".

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także

Czytaj także

"Jestem rodzicem. Jestem muzykiem". ​Patrycja Markowska

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2022 23:59
Z artystką porozmawiamy o pracy muzyka i rodzica, a także o nadchodzącym albumie, który zapowiada singiel "Wilczy pęd".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jestem rodzicem. Jestem muzykiem". ​Konrad Słoka

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2022 23:59
Muzyk multiinstrumentalista, autor tekstów. Pochodzi ze Szczecina. Jego muzyka to połączenie liryczności folkowych ballad i surowej, bezkompromisowej punkowej energii. Teksty Konrada są bezpośrednie, opowiadają w niezwykły sposób o zwykłych, z pozoru, sytuacjach w otaczającej rzeczywistości, unikając przy tym pretensjonalności i egzaltacji poezji śpiewanej.
rozwiń zwiń