X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Kuźnia Mistrzów Mowy Polskiej. "Jedynka dzieciom" nagrodzona!

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2013 15:38
- To była już nasza druga nominacja. W tym roku dostaliśmy nagrodę Vox Populi, czyli tę najcenniejszą, bo to głos naszych najmłodszych słuchaczy i ich rodziców, a to cieszy najbardziej - powiedziała Agnieszka Kunikowska po odebraniu nagrody.
Reprezentanci nominowanych do tytułu Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej: Centrum Kultury Polskiej na Litwie; Inny punkt widzenia - program G. Miecugowa; Jedynka dzieciom - audycja radiowej Jedynki; XXIV LO im. C.K. Norwida w Warszawie; Portret słowem malowany - audycja A. Retmaniak (Jedynka PR), Stowarzyszenie Wspólnota Polska (oddz. w Lublinie).
Reprezentanci nominowanych do tytułu Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej: Centrum Kultury Polskiej na Litwie; "Inny punkt widzenia" - program G. Miecugowa; "Jedynka dzieciom" - audycja radiowej Jedynki; XXIV LO im. C.K. Norwida w Warszawie; "Portret słowem malowany" - audycja A. Retmaniak (Jedynka PR), Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" (oddz. w Lublinie).Foto: dzięki uprzejmości organizatora plebiscytu

Program Mistrz Mowy Polskiej jest jednym z najważniejszych wydarzeń dotyczących kultury naszego ojczystego języka, powstał w 2000 roku. Honoruje osoby, które posługują się "poprawną i barwną polszczyzną oraz posiadają niekwestionowane zasługi w jej rozwoju i popularyzacji".

"Jedynka dzieciom" została nominowana przez Akademię Mistrzów Mowy Polskiej za propagowanie wyjątkowo dobrej polszczyzny.

/

"Jedynka Dzieciom" - autorstwa: Anny Podwójci, Agnieszki Kunikowskiej, Joanny Ficińskiej, Agnieszki Ciecierskiej, Elżbiety Matyi, Katarzyny Hagmajer-Kwiatek oraz Justyny Majchrzak - adresowana jest do słuchaczy w wieku od 6 do 12 lat, jednak bardzo często jej odbiorcami są również dorośli. Audycje na antenie radiowej Jedynki prowadzą Agnieszka Kunikowska i Joanna Ficińska, które w ciekawy i nienarzucający się sposób prezentują różne wiadomości z dziedzin nauki, kultury i życia codziennego. "Jedynki Dzieciom" można słuchać codziennie o godz. 19.25.

Dotychczasowymi laureatami Mistrza Mowy Polskiej są wybitne osobowości życia publicznego, m.in.: Jeremi Przybora, Jan Nowak-Jeziorański, Hanka Bielicka, Bogusław Kaczyński, Ryszard Kaczorowski, Władysław Bartoszewski.

W tym roku nagrodzony został także komentator sportowy Polskiego Radia Tomasz Zimoch . Otrzymał zaszczytny tytuł Mistrza Mowy Polskiej.

W 2010 roku Akademia Mistrzów Mowy Polskiej wprowadziła nową kategorię – Kuźnię Mistrzów Mowy Polskiej, w ramach której przyznawane są nagrody "za rozbudzanie wrażliwości językowej i ratowanie lokalnych odmian języka". Pierwsze laury w 2011 roku zdobył m.in. Teatr Polskiego Radia.

Zobacz więcej na temat: dzieci jedynka dzieciom
Zobacz także