X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Auschwitz
Section02

Lekcja historii o obozie Auschwitz-Birkenau

PAP
Izabella Mazurek 16.01.2015
Wstęp do pierwszej lekcji edukacyjnej o obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau
Wstęp do pierwszej lekcji edukacyjnej o obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau, foto: http://pl.auschwitz.org/lekcja/1/

Internet jest doskonałym sposobem na dotarcie do osób, które chcą poznać historię nazistowskiego obozu zagłady, ale nie mogą odwiedzić go osobiście.

Z myślą głównie o nich Muzeum Auschwitz umieściło w internecie pierwszą lekcję historii.  - Internet daje nam duże możliwości edukacyjne - mówił Radiu Kraków Bartosz Bartyzel z biura prasowego Muzeum Auschwitz.

Lekcja składa się z dwóch części. Pierwsza dotyczy Auschwitz jako obozu koncentracyjnego, jego założenia i funkcjonowania, a także różnych grup więźniów. Przybliżone zostały warunki bytowe w obozie, praca, kary, egzekucje i pseudomedyczne eksperymenty.

Część druga dotyczy masowej zagłady Żydów w Auschwitz. Zawiera kilkanaście rozdziałów poświęconych m.in. więźniom Sonderkommando, funkcjonowaniu komór gazowych i krematoriów, maskowaniu zbrodni, a także kwestii bombardowania obozu oraz liczby ofiar.

Autorami lekcji są specjaliści z działu naukowego Muzeum - Jacek Lachendro i Piotr Setkiewicz.  - Staraliśmy się w przystępny sposób przedstawić skomplikowaną historię niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, który z biegiem czasu stał się ogromnym kompleksem obozów i ośrodkiem natychmiastowej zagłady Żydów w komorach gazowych - powiedział kierownik Działu Naukowego Muzeum dr Piotr Setkiewicz.

Lekcja "Auschwitz - obóz koncentracyjny i zagłady" dostępna jest na stronie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau po polsku i po angielsku.

PAP, tj