X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

Archeologiczne zmagania pod Waterloo

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2015 11:11
200 lat po bitwie, pod Waterloo niedaleko Brukseli zjechali archeolodzy. Przeprowadzą wykopaliska w poszukiwaniu broni i grobów poległych żołnierzy.
Napoleon na polach pod Waterloo
Napoleon na polach pod WaterlooFoto: CC/Flickr/Lionel Royer

W 1815 roku stoczona została tam jedna z najważniejszych i decydujących bitew w dziejach świata, która wpłynęła na nowy układ sił w Europie.

Teren pod Waterloo, gdzie klęska Napoleona zakończyła pewien rozdział w historii, jest ogromy. To prawie 22 boiska piłkarskie. Po dwustu latach, międzynarodowa ekipa archeologów chce znaleźć zbiorowe mogiły żołnierzy i dowiedzieć się więcej o przebiegu bitwy

- Właśnie tutaj, na tym polu, toczyły się najcięższe walki i bitwa miała najbardziej zacięty i krwawy przebieg. Zajmowało się nią już kilka pokoleń historyków, ale wciąż wiele pozostaje do odkrycia. Ta praca jest niesłychanie ekscytująca - powiedział flamandzkiej telewizji VRT Tony Pollard, jeden z archeologów.

Wykopaliska międzynarodowego zespołu złożonego z Brytyjczyków, Belgów, Francuzów i Niemców, potrwają 5 lat.

(IAR)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W centrum Paryża odkryto nieznany cmentarz

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2015 23:55
W Paryżu, niemal w centrum miasta natrafiono na cmentarz. Według wstępnych ocen archeologów może on mieć nawet kilkaset lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Hiszpanii odkryto rysunki naskalne sprzed 20 tysięcy lat

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2015 16:04
Katalońscy speleolodzy [osoby zajmujące się badaniem jaskiń] dokonali niezwykłego odkrycia - w jaskini Aurea Nota w Kantabrii, na północy Hiszpanii, natrafili na rysunki naskalne pochodzące sprzed co najmniej 20 tysięcy lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leśniczy znalazł tysiące srebrnych monet

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2015 19:00
Dwa gliniane garnki wypełnione ponad 6 tys. srebrnych monet, wstępnie datowanych na XVI i XVII wiek, znalazł leśniczy z Nadleśnictwa Krzystkowice w Lubuskiem.
rozwiń zwiń