X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

Jaka jest Planeta 9? Hipotezy naukowców

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2016 22:22
Jeśli w ogóle istnieje, jest kilka razy większa od Ziemi i lodowato zimna. Astrofizycy przedstawili szacunki dotyczące dziewiątej planety, która prawdopodobnie okrąża Słońce w dużej odległości - ale jeszcze nigdy nikt jej nie widział.
Audio
  • Jaka jest Planeta 9? Naukowcy spekulują - IAR, Rafał Motriuk
Jaka jest Planeta 9? Hipotezy naukowców
Foto: Pixabay/viveksonkar19n

Naukowcy z amerykańskiego uniwersytetu Caltech stwierdzili w styczniu, że taka planeta powinna istnieć. Wskazują na to niewyjaśnione ruchy niektórych ciał niebieskich w tak zwanym Pasie Kuipera - są one zapewne przyciągane właśnie przez dziewiątą planetę.

Teraz astrofizycy ze szwajcarskiego uniwersytetu w Bernie wyliczyli, że powinna być ona dziesięć razy bardziej masywna od Ziemi, a jej średnica jest ponad siedem razy większa od średnicy naszej planety.

Temperatura przy powierzchni to jakieś -226 stopni Celsjusza. Nikt jej jeszcze nie zobaczył, bo jeśli w ogóle istnieje, to okrąża Słońce w odległości stu miliardów kilometrów. Szukają jej gorączkowo
najpotężniejsze teleskopy.

(IAR)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Odkrycie fal grawitacyjnych. "Nagroda Nobla jest murowana"

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2016 13:15
Odkrycie fal grawitacyjnych to przełom naukowy na miarę wykorzystania pierwszego teleskopu przez Galileusza - tak przez ekspertów komentowane jest odkrycie fal grawitacyjnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Merkury był kiedyś pokryty grafitem

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2016 22:22
Powierzchnia planety Merkury mogła być kiedyś pokryta grafitem takim jak w rysikach ołówków. Dowodzą tego naukowcy z amerykańskiego uniwersytetu Johnsa Hopkinsa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Słońce ukradło planetę z innego układu?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2016 23:00
Kolejna teoria dotycząca "Planety 9", hipotetycznego obiektu krążącego na rubieżach Układu Słonecznego. Dwa miesiące temu o jej prawdopodobnym istnieniu poinformowały pisma naukowe.
rozwiń zwiń