Nauka

Hawking został chińskim blogerem

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016 22:00
Światowej sławy fizyk i popularyzator nauki Stephen Hawking dołączył do grona chińskich blogerów. W Państwie Środka jego książki są tak popularne, że w ciągu kilkunastu godzin profil uczonego na portalu „Weibo” obserwowało ponad milion internautów.
Audio
  • Stephen Hawking został chińskim blogerem - IAR / Tomasz Sajewicz / Pekin
Hawking został chińskim blogerem
Foto: pixabay.com

„Weibo” to chińska odpowiedź na Twittera, który w Państwie Środka blokowany jest przez cenzurę. Tak jak i w pierwowzorze, umieszczane na nim wiadomości mogą mieć maksymalnie 140 znaków. W języku chińskim to jednak o wiele więcej treści niż po angielsku.

Stephen Hawking publikuje po chińsku i angielsku. W ciągu pierwszych 30 minut jego profil na Weibo polubiło 130 000 osób.

Pierwszy wpis uczonego na Weibo skomentowało dotąd ćwierć miliona osób. Fizyk kilkakrotnie odwiedzał Chiny. Po raz ostatni 10 lat temu uczestniczył w światowym kongresie, który odbywał się w Pekinie.

(IAR)

Czytaj także

Teoria czarnych dziur ma dziury - twierdzą polscy naukowcy

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2014 13:00
Niedawno swoją teorię zmodyfikował Stephen Hawking. Teraz dyskusję podgrzewają polscy astrofizycy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Hawking: ludzkość może być własną ofiarą

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2016 11:11
Ludzkość może paść ofiarą własnego sukcesu. Tak twierdzi znany brytyjski astrofizyk i popularyzator nauki, profesor Stephen Hawking. Naukowiec jest jednym z wykładowców w specjalnym programie edukacyjnym BBC.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Do Alfa Centauri w dwie dekady? Miliarder planuje pojazd z napędem świetlnym

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2016 23:55
Współpracują z nim Stephen Hawking i Mark Zuckerberg. Wspólnie z naukowcami chcą opracować pojazd, który w 20 lat doleci do Alfa Centauri.
rozwiń zwiń