X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

Będzie ambasador ludzkości?

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2010 07:00
Jeżeli dojdzie do kontaktu z obcymi, ludzkość ma reprezentować prof. Mazlan Othman.
Audio

Przezorny zawsze ubezpieczony. W kuluarach Organizacji Narodów Zjednoczonych mówi się coraz częściej o wyznaczeniu ambasadora ludzkości do spraw kontaktów z obcymi. Informacja taka pojawiła się po raz pierwszy w okolicach 1 kwietnia. Teraz jednak wypłynęła znowu, co czyni ją nieco bardziej prawdopodobną.

Kto miałby objąć tę zaszczytną funkcję? Na myśl przychodzą od razu Sigourney Weaver, Stephen Hawking lub Will Smith. Tymczasem mówi się, że kandydatką jest malajska astrofizyk Mazlan Othman.

Prof. Othman pochodzi z Malezji, a swoją karierę naukową rozpoczęła w Nowej Zelandii. Od lat jest związana z mającym siedzibą w Wiedniu Biurem Narodów Zjednoczonych ds. Przestrzeni Kosmicznej (United Nations Office for Outer Space Affairs – UNOOSA). Od 2007 roku kieruje jego pracami. Jak dotąd Biuro specjalizowało się w regulacji i rejestrowaniu wszystkich wysyłanych w kosmos obiektów. Jak widać, teraz zasięg kompetencji może się powiększyć.

Mazlan_Othman,_źr._Wikipedia.
Mazlan_Othman,_źr._Wikipedia.

Informację o możliwości powołania Othman na stanowisko ambasadora ludzkości podało już szereg agencji. Ona sama nie potwierdza tej informacji. W e-mailu wysłanym do redakcji Guardiana  napisała: „Wszystko brzmi naprawdę wspaniale, ale niestety muszę zaprzeczyć”. Swoje pojawienie się w siedzibie ONZ wyjaśnia potrzebą omówienia kwestii asteroid, a nie kosmitów. Atmosferę podgrzewa jednak fakt, że w październiku malajska profesor ma wygłosić w Londyńskim Towarzystwie Królewskim (Royal Society) odczyt na temat ewentualnych kontaktów z istotami pozaziemskimi.

Czy zatem stanowisko w ogóle powstanie i czy rzeczywiście jest taka potrzeba? Jak skomentował sprawę jeden z czytelników portalu Space.com: „Wyjaśnijmy sobie zatem: jeśli w moim ogródku wyląduje kosmita i zaprosi mnie na piwo, mam zadzwonic do ONZ i czekać, aż przyjedzie ktoś z Malezji?”

(ew/livescience.com/space.com)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Na "dyplomatę" oszukał partnerów na miliony euro

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2009 16:47
44-letni kupiec z Muenster (Nadrenia Północna-Westfalia), Niemiec nigeryjskiego pochodzenia, przez kilka lat z powodzeniem udawał ONZ-owskiego dyplomatę i wyłudził w tej roli miliony euro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbadają raport

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2010 09:50
Niezależni naukowcy zbadają raport twierdzący, że klimat zmienia się przez człowieka.
rozwiń zwiń