Polskie Radio
Section05
fundusze inwestycyjne

Mosiński: wydawanie pieniędzy z funduszu odbudowy powinno być kontrolowane

- Weto, o którym mówi Polska, jest potrzebne jako sprzeciw wobec mechanizmu, przez który pieniądze mogą być zabierane arbitralnie i niezgodnie z polityką traktatową UE - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński z PiS. Gościem audycji był też Marek Rutka z Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Polska w Unii Europejskiej weto Węgry fundusze unijne fundusze inwestycyjne rząd Mateusza Morawieckiego

700 mln zł w specjalnym funduszu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

- Nasz fundusz nakierowany jest na firmy z polskim pierwiastkiem, które są już po fazie powstawania, po fazie startupu. Te, których projekty pozostały na rynku, okrzepły i potrzebują środków na rozwój, fundusz NCBiR będzie wspomagał - powiedział Krzysztof Szubert, były wiceminister cyfryzacji, członek Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Grzybowski Narodowe Centrum Badań i Rozwoju startup fundusze inwestycyjne przedsiębiorstwo technologie

EFI: 15 mln euro na polski fundusz inwestujący w innowacje

Europejski Fundusz Inwestycyjny zainwestuje w Polsce 15 milionów euro. W Warszawie podpisano pierwszą transakcję dla polskiego funduszu podwyższonego ryzyka - Innovation Nest. Pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie najbardziej innowacyjnych małych i średnich firm - poinformował Arkadiusz Lewicki, dyrektor Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Instrumentów Finansowych Programów UE.
Zobacz więcej na temat:  innowacje inwestycje innowacyjność fundusze inwestycyjne

Start-upy: doczekamy się w końcu polskiego jednorożca?

Choć start-upy w Polsce mogą liczyć na coraz większe wsparcie państwa, to nadal czekamy jeszcze na powstanie u nas jednorożca, czyli młodej, innowacyjnej firmy, której wartość przekroczyłaby 1 mld dolarów. Takie inicjatywy jak Witelo dają jednak nadzieję, że w niedalekiej przyszłości, któremuś z polskim start-upów uda się być może powtórzyć sukces Skype’a.
Zobacz więcej na temat:  start-up startup PZU firma firmy fundusze inwestycyjne Błażej Prośniewski Dariusz Kwiatkowski