Polskie Radio
Section05
urząd skarbowy

Nowy oręż w walce z nadużyciami finansowymi. Naczelnicy urzędów skarbowych zajrzą w rachunki bankowe

Od piątku, 1 lipca, w życie wchodzi zmiana w ustawie o Krajowej Administracji Skarbowej, na mocy której naczelnicy urzędów skarbowych będą mogli uzyskać dostęp do danych o rachunkach bankowych podatników. Wcześniej, przed zmianą, prawo do wnioskowania o taką informację mieli Szef Krajowej Administracji Skarbowej oraz naczelnik urzędu celno-skarbowego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Finansów Krajowa Administracja Skarbowa urząd skarbowy rachunek bankowy

Wizyta w urzędzie skarbowym bez stresu. Zdecydowana większość podatników jest zadowolonych

Ministerstwo finansów poinformowało, że 82 proc. podatników jest zadowolonych po wizycie w urzędzie skarbowym. Badanie satysfakcji osób odwiedzających urzędy prowadzone jest w sposób ciągły od kwietnia ubiegłego roku. Najlepiej ocenione zostały Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu, Olsztynie i Szczecinie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA urząd skarbowy badanie konsumenckie Ministerstwo Finansów Krajowa Administracja Skarbowa

PODATKI Korekta zeznania podatkowego PIT. Sprawdź, do kiedy można dokonać poprawek w deklaracji

Jeżeli zauważysz, że w zeznaniu podatkowym popełniłeś błąd - czy to pomyłkę w obliczeniach, czy też wpisałeś nieodpowiednie dane, możesz dokonać korekty PIT. To nic innego jak poprawa złożonej deklaracji podatkowej. Wiąże się to z ponownym wypełnieniem takiego samego formularza, jak do właściwej deklaracji PIT, z tym że należy zaznaczyć, iż jest to korekta.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA podatki pit deklaracja poprawki urząd skarbowy Podatki 2022 finanse osobiste

Błąd w PIT można szybko skorygować. Samodzielne poprawienie najlepszym rozwiązaniem

Podatnik, który popełnił błąd w rocznej deklaracji może szybko go poprawić poprzez programy do rozliczenia podatku dochodowego. Jeśli PIT był składany w formie papierowej to można dokonać korekty za pośrednictwem Poczty Polskiej lub składając poprawiony formularz w okienku podawczym urzędu skarbowego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA podatki urząd skarbowy POLSKA pit społeczeństwo

Poufne informacje, ochrona znajomych przedsiębiorców. Tomasz N. oskarżony

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi N., byłemu naczelnikowi w szczecińskim Urzędzie Kontroli Skarbowej - przekazał Dział Prasowy Prokuratury Krajowej. Oskarżony miał m.in. ochraniać zaprzyjaźnionych przedsiębiorców przed działaniami organów kontroli podatkowej, wykorzystując przy tym poufne informacje.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo urząd skarbowy prokuratura kontrola skarbowa przestępczość