X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

Czyste wieczka jogurtów dzięki nanotechnologii

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2015 21:00
Dzięki nowemu wynalazkowi nie trzeba będzie już zlizywać resztek jogurtu z aluminiowego wieczka. Zapewnia o tym niemiecka firma Toyo Aluminium, która wprowadza na rynek nowoczesny materiał.
Audio
  • Czyste wieczka jogurtów dzięki nanotechnologii - IAR, R. Motriuk
Czyste wieczka jogurtów dzięki nanotechnologii
Foto: Panthermedia

Ten materiał odpycha ciecze. Jego struktura jest taka jak liści lotosu - ma mnóstwo mikroskopijnych wybojów, toteż woda czy inne płyny nie przyklejają się do powierzchni, tylko po niej spływają.

Niemiecka firma Toyo Aluminium pokazała tę nową technologię dwa lata temu, teraz wraz z japońskim koncernem Morinaga Milk chce udostępnić ją konsumentom. Podobne materiały promuje też amerykańska firma Nanotech, niemiecka CTC Nanotechnology czy gigant GE. Eksperci mówią, że po takich materiałach może spływać nie tylko woda czy jogurt, ale nawet keczup i miód.

(IAR)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak