X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Miniprzewodnik po Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2011 15:00
Od 24 czerwca do 3 lipca, w Krakowie, trwa 21 Festiwal Kultury Żydowskiej, najstarsza i największa - impreza tego typu w tej części Europy. Specjalnie dla nas Miron Zajfert - warszawski przyjaciel Festiwalu - wybiera najważniejsze wydarzenia.
Audio
  • Miron Zajfert o Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie.
  • Subiektywny wybór wydarzeń festiwalu - Miron Zajfert.
  • Miron Zajfert zaprasza na festiwal również tych, którzy jeszcze tam nie byli.
  • Miron Zajfert w Terenie Kultura
  • Dyrektor Festiwalu Kultury Żydowskiej - Janusz Makuch

Przez lata Festiwal budował swoją renomę. Dziś do Krakowa przybywa publiczność nie tylko z całej Polski, ale niemalże ze wszystkich kontynentów.

Nie dziwi fakt, że miejscem festiwalu jest krakowski Kazimierz, historyczna dzielnica żydowska, na której terenie przez wieki przenikały się kultura żydowska z chrześcijańską.

Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie to nie tylko miejsce wydarzeń artystycznych, to również tworzenie kultury żydowskiej – w wielu seriach warsztatów, które są głównym elementem programu edukacyjnego. Festiwal uczy, pokazuje to co ukryte pod warstwą stereotypów, zaznajamia.

Trochę historii

Festiwal w 1988 roku był małą kameralną sesją naukową połączoną z pokazem filmów. Dziś to ponad 200 wydarzeń, w których udział bierze blisko 30 tysięcy widzów.

Dziś festiwal nie wybiera już między kulturą Żydów aszkenazyjskich (ci związani byli z Kazimierzem) i sefardyjskich - łączy je.

Subiektywny wybór

Poprosiliśmy Mirona Zajfera, dziennikarza muzycznego, warszawskiego przyjaciela Festiwalu Kultury Żydowskiej o wybranie wydarzeń, które na pewno na Festiwalu Kultury Żydowskiej należy odwiedzić. Nie był to wcale łatwy - Miron Zajfert mówi, że należy korzystać ze wszystkiego, co tam można będzie zobaczyć, usłyszeć, dotknąć. Jako obowiązkowy punkt programu Miron Zajfert wymienia żydowski Woodstock czyli koncert Szalom na Szerokiej - 2 lipca. Posłuchaj.

Posłuchaj subiektywnego wyboru wydarzeń Festiwalu Kultury Żydowskiej Mirona Zajferta.

Na te 10 festiwalowych dni powstaje miasto w mieści. Festiwal będzie trwał niemal 24 godziny na dobę. Tym, którzy w Krakowie na festiwalu będą po raz pierwszy Miron Zaifert poleca m.in. zwiedzanie siedmiu synagog Kazimierza. Posłuchaj.

/

Festiwal rozpoczął się w piątek (24 czerwca) i potrwa do 3 lipca. Polskie Radio objęło 21 Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie swoim patronatem.

(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni