Polskie Radio
Section05
Festiwal Kultury Żydowskiej

Uroczyste otwarcie 20. Festiwalu Warszawa Singera. Koncert w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej

O godzinie 19.30 w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej uroczyście otwarty zostanie 20. Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera. W tym roku zaplanowano ponad 150 wydarzeń, w tym koncerty, spektakle teatralne, spacery, pokazy filmowe, spotkania literackie, warsztaty kulinarne i wystawy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Warszawa mazowieckie Festiwal Kultury Żydowskiej Izaac Bashevis Singer patronat KULTURA

Zbliża się jubileuszowy, 20. Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera

Ponad 150 wydarzeń, w tym koncerty, spektakle teatralne, spacery, pokazy filmowe, spotkania literackie, warsztaty kulinarne i wystawy - tak zapowiada się jubileuszowy 20. Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera. To jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych w Polsce ukazujących kulturę żydowską rozpocznie się w sobotę (26 sierpnia) i potrwa do 3 września.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa kultura żydowska Festiwal Kultury Żydowskiej historia Polski

PR24 Hanna Pałuba o 19. Festiwalu Kultury Żydowskiej - Warszawa Singera

W dniach 27.08 - 04.09 odbywać się będzie w Warszawie 19. Festiwal Kultury Żydowskiej - Warszawa Singera. W tym roku festiwal będzie wyjątkowy, bo naznaczony trwającą na Ukrainie wywołaną przez Rosjan wojną. W Polskim Radiu 24 mówiła o tym Hanna Pałuba organizatorka festiwalu z Fundacji Shalom.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Polskie Radio 24 Maja Kluczyńska Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa kultura żydowska

Izabela Teodorkiewicz: na tym festiwalu są prawdziwe perełki, które warto zobaczyć

- Festiwal Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera", to nie tylko duże koncerty i wielkie gwiazdy, ale tez spotkania literackie, warsztaty, spacery po żydowskiej warszawie. My czytamy naszej publiczności wspaniałych klasyków żydowskich, razem poznajemy poezję, razem gotujemy, razem tańczymy i bawimy się. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie - mówiła w Dwójce Izabela Teodorkiewicz.
Zobacz więcej na temat:  Bruno Schulz literatura kultura żydowska Festiwal Kultury Żydowskiej Jakub Kukla Dwójka

"Dbanie o pamięć kultury żydowskiej". Ruszył 18. Festiwal "Warszawa Singera"

Uroczystym koncertem kantorów w synagodze im. Małżonków Nożyków rozpoczął się 18. Festiwal Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera". W ramach festiwalu odbędzie się prawie 200 imprez artystycznych w siedmiu dzielnicach Warszawy, a wydarzenie objął patronatem medialnym Program 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Martyna Podolska Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa KULTURA Żydzi muzyka klasyczna