Kultura

Zobacz zwiastun nowego filmu Almodovara!

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2011 15:00
Nowy film Hiszpana po raz kolejny swoją premierę będzie miał na festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Tym razem zapowiada się wyjątkowo ciekawie, bo "Skóra w której żyję" oceniany jest jako jeden z najbardziej szokujących filmów w dorobku reżysera.

"Skóra, w której żyję" na ekrany kin w Polsce wejdzie już 16 września, swoją polską premierę będzie miał jednak wcześniej, bo na festiwalu "Nowe Horyzonty" we Wrocławiu (21-31.07). W sieci dostępny już jest teaser filmu. Zobacz:

 

 

Po raz pierwszy w swojej karierze twórca "Wszystko o mojej matce" sięgnął po materiał literacki i przygotował scenariusz na podstawie powieści Tarantula Thierry'ego Jonqueta. "Skóra w której żyję" opowiada o chirurgu plastycznym, który trzyma uwięzioną w swoim mieszkaniu piękną Ewę. Almodovar od początku filmu mnoży pytania - kim jest tajemnicza kobieta? Jakie stosunki łączą ją z lekarzem? – trzymając widzów przez cały seans w napięciu.

Film miał swoją światową premierę na festiwalu w Cannes, po którym zebrał znakomite recenzje i został oceniony jako jeden z najbardziej szokujących filmów reżysera.

W rolach głównych występują: Antonio Banderas, jeden z ulubionych aktorów hiszpańskiego reżysera oraz Elena Anaya, która ma szansę stać się nową muzą Almodóvara. W obsadzie filmu znajdą się też m.in. Marisa Paredes, Blanca Suárez, Eduard Fernández czy José Luis Gómez. Muzykę, tradycyjnie już, napisał Alberto Iglesias.

(mz, materiały prasowe)

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Almodovar kręci horror o mocy operacji plastycznych

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2011 11:36
W nowym filmie Hiszpan snuje historię chirurga i pięknej kobiety więzionej w mrocznych piwnicach gotyckiego zamczyska. Brzmi przerażająco.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Almodovar idzie śladami Hitchcocka

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2011 10:22
Najnowszy film hiszpańskiego reżysera opowiada historię szalonego chirurga, który postanawia ukarać w dość wyjątkowy sposób pewnego mężczyznę...
rozwiń zwiń