Kultura

Krytycy i widzowie zachwyceni nowym filmem Allena

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2011 08:00
Krytycy uznali, że "O północy w Paryżu" to najlepsza komedia Allena od lat, pełna wdzięku i humoru, nawet dla tych widzów, którzy nie są jego wielbicielami.
Audio
  • Sprawdź, co polscy widzowie powiedzieli o nowym filmie Woody'ego Allena

Amerykańscy krytycy  nazwali "O północy w Paryżu" "komediowym arcydziełem", a według filmowych dziennikarzy jest to "najgenialniejsza komedia Allena od lat".

Film docenili także widzowie pierwszych przedpremierowych pokazów w Polsce. W rozmowie z dziennikarką IAR podkreślali, że Woody Allen ich nie zawiódł. - Urzekł mnie bajkowy klimat tego uroczego filmu, tak kontrastujący z filmami akcji, pełnymi bijatyk - mówił młody mężczyzna po wyjściu z kina. Inna kinomanka mówiła, że oprócz zabawnej komediowej intrygi w filmie zachwyca obraz Paryża, a także zgrabnie pokazana wędrówka głównego bohatera Gila po kolejnych epokach od belle epoque po czasy najnowsze.

Aby dowiedzieć się więcej, posłuchaj dźwięku!

Kasowy przebój

83 miliony dolarów na koncie najnowszego filmu Allena czynią z niego najbardziej kasowy przebój w karierze reżysera. Obraz okazał się prawdziwą rewelacją w Stanach Zjednoczonych, gdzie zarobił blisko 51 mln dolarów, dublując wynik hitu "Vicky Cristina Barcelona".

Tym razem Allen zabiera nas do Paryża

W komedii "O północy w Paryżu" śledzimy losy niedawno zaręczonej pary. Inez (Rachel McAdams) i Gil (Owen Wilson) przybywają do światowej stolicy romansu, by zaplanować ślub. Jednak wierność zakochanych zostanie wystawiona na próbę, gdy na ich drodze pojawią się wyrafinowany znawca sztuki Paul (Michael Sheen) oraz tajemnicza i zmysłowa muza Adriana (Marion Cotillard), a po czarujących zakątkach Paryża zacznie oprowadzać ich sama Carla Bruni.

W gwiazdorskiej obsadzie komedii Woody’ego Allena znajdziemy także laureatów Oscara - Adriena Brody'ego oraz Kathy Bates w rolach miłosnych doradców Gila.

Film w piątek (26 sierpnia) trafia na ekrany naszych kin.

Zobacz zwiastun filmu:

(mz)

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

Wielki powrót Allena

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2011 11:59
"O północy w Paryżu" to nie tylko najbardziej chwalony od lat film mistrza i jeden z pierwszych faworytów do przyszłorocznych Oscarów, ale także największy przebój reżysera od 25 lat!
rozwiń zwiń