X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Katarzyna Żak: zakonnice mają swoje grzeszki

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2012 13:47
- W małej miejscowości, pod bokiem dużego klasztoru wyrasta duży i poważny ośrodek buddyjski - o serialu "Siła Wyższa" opowiada w Jedynce aktorka Katarzyna Żak.
Audio
Katarzyna Żak
Katarzyna ŻakFoto: M.Borawska/PR

- Tam się nie dzieje nic złego? - pyta dziennikarz Jedynki. - Nie! Wprost przeciwnie - zapewnia Katarzyna Żak, która gra w nowej produkcji twórców "Rancza".
Kręcili w Krośnie, koło Ornety na Warmii. Istniejący tam klasztor ma przepiękny kościół i jest bardzo podupadający. Podobnie serialowi zakonnicy zmuszeni są do rywalizacji z właścicielami powstającego w sąsiedztwie ośrodka medytacji buddyjskich. Rodzi się konflikt interesów i konflikt przekonań.

/
mat.prasowe

Kleryk Maciek napisał w trakcie audycji wiadomość do prowadzącego, że ogląda serial (emisja w niedzielę, 20.20, TVP1) i uważa, że wszystko jest w porządku i że nie ma się czego wstydzić.
- Dla mnie, w roli Siostry Bazylii interesujące jest to, że ona, jak każda siostra zakonna, jest przede wszystkim kobietą i jak każda kobieta nie jest pozbawiona swoich humorów, swoich ciemnych stron, gorszych dni, ale także wielkiej miłości, życzliwości, bo oddała się służbie Bogu - mówi Żak, która obserwowała przed przyjęciem roli życie sióstr zakonnych.
W "Sile wyższej" występują także Anna Dereszowska, Piotr Grabowski, Piotr Fronczewski, Leon Charewicz. Postać grana przez Dereszowską w najbliższym czasie wywoła w klasztorze spore zamieszanie.
- Będę miała sporo problemów z rodzoną siostrą, którą sprowadziłam do klasztoru ojców Franciszkanów - opowiada Żak - Ona po wyrzuceniu z pracy, której oddała serce, duszę, całe życie, próbowała popełnić samobójstwo. Trzeba się nią opiekować. Zacznie wprowadzać nowy duch w już zasiadły duch klasztoru. Zetknięcie się nowoczesności i innego patrzenia na świat z medytacją, biblią i bardzo skromnym życiem jest już pierwszym, serialowym konfliktem.


/


usc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni