X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Literatura jako miejsce spotkań

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2010 07:00
W "Sezonie" literackim: "Nauczyciele i przyjaciele" prof. Andrzeja Mencwela, "Rozmowy" z Thomasem Bernhardem i "Rzecz o Kornelu Filipowiczu".
Audio

/

Naszym gościem był prof. Andrzej Mencwel - historyk literatury, antropolog kultury, eseista, publicysta, obchodzący w tym roku swe 70. urodziny. Z autorem rozprawy o Brzozowskim i "Wyobraźni antropologicznej" rozmawialiśmy m.in. o jego najnowszej książce "Nauczyciele i przyjaciele" – zapisie spotkań z życiem i dziełem twórców współczesnej kultury polskiej.

 

 

 

 

/

Z kolei o życiu i twórczości austriackiego pisarza Thomasa Bernharda – gorzkiego, pełnego pasji demaskatora, znanego w Polsce choćby ze słynnych adaptacji Krystiana Lupy – rozmawialiśmy z tłumaczką i germanistką Sławą Lisiecką. Ostatnio ukazała się w jej przekładzie książka Thomasa Bernharda "Spotkanie. Rozmowy z Kristą Fleischmann". Wywiady, które tytułowa dziennikarka przeprowadzała na przestrzeni lat z Bernhardem, tworzą swoisty, różnorodny i frapujący, autoportret tego nietuzinkowego pisarza.

 

/

 

Gościliśmy również Tadeusza Nyczka – krytyka literackiego – z którym rozmawialiśmy o książce "Byliśmy u Kornela. Rzecz o Kornelu Filipowiczu". Publikacja ta ukazuje się w dwudziestą rocznicę śmierci znakomitego prozaika, poety, mistrza młodych adeptów literatury. Filipowicza wspominają synowie, przyjaciele, tłumacze i znajomi pisarze, zamieszczono tu także niektóre jego utwory, wypowiedzi, nowele oraz wiersze. Całość uzupełniają nieznane dotąd szerzej fotografie.

 

Audycję z cyklu "Co słychać w literaturze?" przygotowały Dorota Gacek i Elżbieta Łukomska.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Nobel prawdziwy i wymyślony

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2010 10:09
Carlos Marrodan Casas o twórczości Maria Vargasa Llosy, Eustachy Rylski o swojej najnowszej powieści "Na grobli".
rozwiń zwiń