Polskie Radio
Section05
Thomas Bernhard

80. urodziny Krystiana Lupy. "Teatr jest miejscem, w którym można inaczej żyć"

– Artysta może stać się wyjątkowym wehikułem i zaprowadzić nas w podróż, której inaczej nie moglibyśmy odbyć – mówił w Polskim Radiu w 2014 roku Krystian Lupa. Ten ceniony reżyser teatralny i pedagog urodził się 80 lat temu, 7 listopada 1943 roku, w Jastrzębiu Zdroju.
Zobacz więcej na temat:  Krystian Lupa Stanisław Ignacy Witkiewicz literatura TEATR Thomas Bernhard filozofia psychologia wspomnienie

Krystian Lupa ponownie zaprasza do Wrocławia: "Elżbieta II" już za rok

Minęło osiem lat, od kiedy wybitny reżyser Krystian Lupa reżyserował w nadodrzańskim grodzie. Wtedy była to adaptacja prozy Thomasa Bernharda: "Wycinka. Holzfällen", tym razem artysta także sięgnął po dzieło tego samego autora: to sztuka "Elżbieta II". Premiera przewidywana jest dokładnie za rok, na przełomie listopada i grudnia.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA TEATR Wrocław Krystian Lupa Thomas Bernhard premiera Katarzyna Cygler Trójka spektakl

"Wycinka", czyli wiedeńska satyra na ludzi sztuki. Premiera słuchowiska Igora Gorzkowskiego

W Dwójkowym cyklu "Słuchowisko na lato" zapraszamy na premierę adaptacji powieści austriackiego pisarza Thomasa Bernharda pt. "Wycinka" w przekładzie Moniki Muskały. Adaptacja radiowa i reżyseria Igora Gorzkowskiego, w rola głównych usłyszymy: Andrzeja Mastalerza i Adama Ferencego. Sobota, 1 lipca, godz. 18.00.
Zobacz więcej na temat:  Polecamy Thomas Bernhard Igor Gorzkowski Andrzej Mastalerz Adam Ferency