Kultura

"Tramwaj" dojechał do Paryża

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2010 14:19
Krzysztof Warlikowski zaprezentuje dziś w paryskim Teatrze Odeon swą wersję sztuki „Tramwaj zwany pożądaniem". W roli Blanche DuBois wystąpi francuska aktorka Isabelle Huppert, a Stanleya Kowalskiego zagra Andrzej Chyra.

Krzysztof Warlikowski chciał podkreślić fakt, że proponuje w Odeonie nową wersję słynnej sztuki Tennessee Williamsa, dlatego będzie ona wystawiana pod zmienionym tytułem "Tramwaj". Publiczności ta zmiana nie zniechęciła, bo na przedstawienie przygotowane przez polskiego reżysera bardzo trudno jest zdobyć bilety. Większość została już sprzedana niemal na cały okres wystawiania sztuki, czyli do pierwszych dni kwietnia.

Oprócz osoby Warlikowskiego, który zdążył zapracować we Francji na opinię reżysera oryginalnego i bezkompromisowego, widzów przyciąga na przedstawienie wykonawczyni głównej roli. Isabelle Huppert jest znana przede wszystkim jako gwiazda filmowa. Jej partnerem na scenie będzie Andrzej Chyra, który musiał sprostać nie lada wyzwaniu - zagrać w obcym dla niego języku francuskim.


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Francuska prasa o przedstawieniu "(A)pollonia" Warlikowskiego

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2009 17:13
Na głównej scenie Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego polscy aktorzy zaprezentowali przedstawienie "(A)pollonia" w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

(A)pollonia doceniona w Awinionie

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2009 16:28
Fracuski dziennik "Le Figaro" rozpoczął podsumowania kończącego się jutro Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego w Awinionie. Do najlepszych przedstawień festiwalu gazeta zaliczyła "(A)pollonię" warszawskiego Nowego Teatru w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tramwaj" w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2010 09:16
Dziś w Warszawie długo oczekiwana polska premiera spektaklu "Tramwaj", który Krzysztof Warlikowski zrealizował w Teatrze Odeon w Paryżu.
rozwiń zwiń