Cyfrowe radio DAB
Section01
Section02

Norwegia przechodzi na cyfrę

29.01.2016 09:19
Mimo iż oficjalne wyłączenie emisji analogowej jest planowane w 2017 roku, już pierwsze stacje radiowe w Norwegii zaprzestały emisji.
radio cyfrowe
radio cyfroweFoto: małgosia sas

Holding medialny Bauer Media zdecydował, że stacje Radio Rock i Kiss będą nadawać wyłącznie cyfrowo w DAB+ i w Internecie.

Radio Kiss na początku tego roku związało się z norweską stacją Radio 1. Norwegia jest pierwszym krajem, w którym ta nowa angielska stacja należąca do Bauer Media zaczęła swą działalność zagraniczną.

W 2017 roku w Norwegii nastąpi historyczny moment - będą stopniowo wyłączane ogólnokrajowe sieci FM. Sieci DAB+ są w tym kraju obecnie w pełni rozwinięte, wzrasta liczba i tak już dość licznych stacji DAB+ a prawie 60 procent populacji, na rok przed wyłączeniem emisji FM, ma już odbiorniki cyfrowe.

Komentarze1
aby dodać komentarz
zbini2016-10-09 19:32 Zgłoś
Czy zaproszono przedstawiciela Norwegii na sesję DAB w Krakowie 6.10.2016 roku? Jakoś nie można było zauważyć obecności szefa radiofonii norweskiej na sesji. A Norwegia to pierwszy kraj sukcesu DAB+, przecież w przyszłym roku opiera swą radiofonię wyłącznie na DAB+, wyłączając UKF. Jak to możliwe, że nie znalazło to odzwierciedlenia w referatach na sesji.
Section19
Zadaj pytanie