Święta Bożego Narodzenia w Polskim Radiu

Gary Cooper i Audrey Hepburn z życzeniami dla Polaków

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2017 17:00
– Jestem bardzo szczęśliwa, że mam możliwość przesłać Państwu płynące z głębi serca życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia - mówiła Audrey Hepburn.
Audio
  • Ekipa Rozgłośni Polskiej RWE w grudniu 1956 r. odwiedziła studio pod Paryżem, w którym kręcono sceny do filmu "Love in the Afternoon". Do rozmowy udało się zaprosić reżysera Billy'ego Wildera oraz odtwórców głównych ról (25.12.1956)
Gary Cooper i Audrey Hepburn w filmie Love in the Afternoon
Gary Cooper i Audrey Hepburn w filmie "Love in the Afternoon"Foto: PAP/Photoshot

Ekipa Rozgłośni Polskiej RWE w grudniu 1956 r. odwiedziła Studio de Boulogne pod Paryżem, w którym Billy Wilder kręcił sceny do filmu "Love in the Afternoon". Na planie przestawiającym apartament w słynnym paryskim hotelu "Ritz", z pięknie oddaną wieczorną perspektywą Placu Vendôme za oknami, znajdują się w tej chwili dwie osoby: Gary Cooper i młoda utalentowana aktorka Audrey Hepburn, znana polskiej publiczności z filmu "Rzymskie wakacje"  relacjonował korespondent.

Autorowi audycji udało się zaprosić do rozmowy zarówno amerykańskiego reżysera, jak i odtwórców głównych ról. I oto zbliża się do naszego mikrofonu ulubieniec publiczności filmowej całego świata, weteran filmu amerykańskiego, "duży chłopiec z Montany", Mr Gary Cooper!  mówił dziennikarz.  Życzę wszystkim Wesołych Świąt  i Szczęśliwego Nowego Roku  rzekł aktor.

Zaskoczeniem było to, co miał do powiedzenia Billy Wilder.  Wiele osób sądzi, że urodziłem się w Ameryce, ale to nie jest prawda  wyznał reżyser. Urodziłem się w Austrii, a moja babcia była Polką. Jako mały chłopiec spędziłem kilka lat w jej rodzinnym domu w Zakopanem w Tatrach. Wciąż utrzymuję kontakt z krewnymi w Polsce. Niektórzy mieszkają w Warszawie, część osób żyje w Łodzi, mieście, które znam dość dobrze, ponieważ odwiedzałem Łódź w 1929 r., jeszcze przed II wojną światową. Najbardziej jednak lubię i najlepiej znam Kraków, który jest najpiękniejszym miastem na świecie. Tu spędziłem jednego roku całe lato. Szczególnie utkwił mi w pamięci Wawel  opowiadał twórca.

Posłuchaj, jakie życzenia za pośrednictwem Rozgłośni Polskiej RWE słali Polakom gwiazdy światowego kina.

bs/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak