Polskie Radio
Section05
Audrey Hepburn

Truman Capote. "Śniadanie u Tiffany'ego" zmieniło wszystko

Truman Capote powiedział kiedyś, że jego kariera dzieli się na dwa okresy - przed i po "Śniadaniu u Tiffany'ego". Za tym sukcesem stał nie tylko talent pisarza, lecz także kultowa adaptacja z Audrey Hepburn. Co druga znajoma Capote'a uważała, że jest pierwowzorem głównej bohaterki. A pewna kobieta z Manhattanu wytoczyła mu w związku z tym proces.
Zobacz więcej na temat:  śniadanie tiffany literatura KSIĄŻKA książki proza Truman Capote USA Ameryka Północna Ameryka Audrey Hepburn Hollywood HISTORIA

Łososiowa szminka Audrey Hepburn. Tajemnica "Śniadania u Tiffany'ego"

Światy mody i filmu łączą się i przenikają. Niektóre filmowe kreacje przechodzą do historii, wystawiane są w muzeach, inne pozostają tajemnicą. Gadżetem, którego sekret wydaje się poznany, jest szminka Audrey Hepburn ze "Śniadania u Tiffany'ego", choć niektórzy wciąż mają wątpliwości. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Michał Piwowarek Adrianna Janiszewska moda Audrey Hepburn moda i uroda STYL ŻYCIA

Audrey Hepburn: moda na śniadanie. Oczywiście u Tiffany'ego

"Śniadanie u Tiffany'ego" miało premierę 5 października 1961 roku. Ten film był przełomem w Ameryce i nie tylko. To była rewolucja w każdym wymiarze: wizerunku głównej bohaterki, jej strojów, relacji z mężczyznami… Niedawno ukazała się po polsku książka "Piąta Aleja, piąta rano" Sama Wassona. Fascynująca opowieść, pełna faktów, anegdot i plotek o okolicznościach oraz kulisach powstawania tego filmu.
Zobacz więcej na temat:  Monika Małkowska Audrey Hepburn FILM KULTURA Trójka Klub Trójki