Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018

PjongCzang 2018: Nowakowska odczytała słowa przysięgi. "Serce biło mi równie mocno, co w trakcie wysiłku na zawodach"

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2018 18:30
Reprezentanci Polski w biathlonie oraz narciarstwie alpejskim i biegowym złożyli w czwartek w Centrum Olimpijskim ślubowanie przed wyjazdem do Pjongczangu na zimowe igrzyska. W imieniu zawodników słowa przysięgi odczytała biathlonistka Weronika Nowakowska.
Reprezentanci Polski w biathlonie i biegach narciarskich Weronika Nowakowska i Janusz Krężelok podczas ceremonii ślubowania i wręczenia nominacji na Zimowe Igrzyska Olimpijskie PjongCzang 2018
Reprezentanci Polski w biathlonie i biegach narciarskich Weronika Nowakowska i Janusz Krężelok podczas ceremonii ślubowania i wręczenia nominacji na Zimowe Igrzyska Olimpijskie PjongCzang 2018Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Słowa przysięgi odebrali podsekretarz stanu w MSiT Jan Widera oraz sekretarz PKOl Adam Krzesiński. - Serce biło mi równie mocno, co w trakcie wysiłku na zawodach - powiedziała 31-letnia zawodniczka.

W obecnym sezonie Pucharu Świata Nowakowska prezentuje się najlepiej spośród polskich zawodniczek. W styczniu w Oberhofie w biegu pościgowym zajęła czwarte miejsce. W Pjongczangu ma jeden cel - zdobyć medal.

- To jest moje wielkie marzenie, które skłoniło mnie do powrotu do sportu po macierzyńskiej przerwie. O jego spełnienie zamierzam więc z całej siły walczyć - podkreśliła.

Zwracając się do sportowców Krzesiński zwrócił uwagę, że z igrzysk z medalami wracają nieliczni. Życzył wszystkim, aby bez względu na zajęte miejsce, mieli poczucie sportowego spełnienia, świadomości, że w rywalizacji zrobili wszystko co tylko mogli.

W gronie biegaczy narciarskich zabrakło Justyny Kowalczyk. Ona formę szlifuje w Kazachstanie i jako jedyna ślubować będzie już w Pjongczangu.

Na kolejne dni zaplanowano jeszcze pięć takich uroczystości. Jako ostatni olimpijskie nominacje 12 lutego odbiorą snowboardziści.

Igrzyska w Korei Południowej potrwają od 9 do 25 lutego.

bor

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak