Polskie Radio
Section05
biathlon

MŚ w biathlonie: Vitozzi mistrzynią biegu na 15 km. Awans Polek do ostatniej konkurencji

Włoska biathlonistka Lisa Vittozzi wygrała w czeskim Novym Mescie na Morave bieg na 15 kilometrów i zdobyła pierwszy w karierze złoty medal mistrzostw świata w konkurencji indywidualnej. Natalia Sidorowicz i Joanna Jakieła, dzięki wynikom w trakcie całych mistrzostw, zakwalifikowały się do biegu ze startu wspólnego na 12,5 km, który będzie ostatnią kobiecą konkurencją w imprezie.
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty zimowe biathlon

MŚ w biathlonie: Simon i Boe wygrali biegi pościgowe. Bardzo dobry wynik Sidorowicz i Jakieły

Natalia Sidorowicz zajęła 14., Joanna Jakieła 17., a Anna Mąka 55. miejsce w biegu pościgowym na 10 km podczas mistrzostw świata w biathlonie w Novym Meste na Moravach. Kolejne złoto wywalczyła Francuzka Julia Simon, srebro zdobyła Włoszka Lisa Vittozzi, a brąz Francuzka Justine Braisaz-Bouchet. Norweski biathlonista Johannes Thingnes Boe obronił natomiast tytuł mistrza świata w biegu pościgowym na 12,5 km. Wyprzedził swoich rodaków Sturlę Holma Laegreida i Vetle Sjaastada Christiansena. Jedyny z Polaków Konrad Badacz był 31.
Zobacz więcej na temat:  SPORT biathlon sporty zimowe