Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018

PjongCzang 2018: Kruszelnicki świadomy swojej winy? Wycofał sprawę z CAS

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 23:28
Podejrzany o stosowanie dopingu brązowy medalista olimpijski w curlingu Aleksandr Kruszelnicki zrezygnował z możliwości złożenia wyjaśnień przed Międzynarodowym Trybunałem Arbitrażowym ds. Sportu (CAS), który na czas igrzysk ma swoje przedstawicielstwo w Pjongczangu.
Aleksander Kruszelnicki
Aleksander Kruszelnicki Foto: PAP/EPA/JAVIER ETXEZARRETA

Reprezentant Olimpijczyków z Rosji miał być przesłuchany w czwartek.

- Po przeanalizowaniu plusów i minusów postanowiłem wycofać moją sprawę z CAS. Uważam, że przesłuchanie zgodnie z obowiązującymi zasadami jest bezcelowe - poinformował Kruszelnicki, cytowany przez rosyjską agencję prasową TASS.

Kruszelnicki, wraz z żoną Anastazją Bryzgałową, pokonali parę z Norwegii w meczu o trzecie miejsce olimpijskiego turnieju mikstów. Później jednak pojawiła się informacja, potwierdzona przez rosyjską delegację, że w próbkach A i B Kruszelnickiego wykryto zabronioną substancję - meldonium. Olimpijczycy z Rosji mogą być pozbawieni zdobytego medalu.


Czytaj dalej:
Curling 1200.jpg
PjongCzang 2018: Norwegowie chcą dyskwalifikacji Kruszelnickiego i przyznania im brązowych medali jeszcze w trakcie igrzysk

Rosjanin nie przyznawał się do złamania przepisów antydopingowych. "Tylko ktoś pozbawiony rozsądku mógłby stosować jakikolwiek rodzaj dopingu, szczególnie takie substancje jak meldonium, przed igrzyskami olimpijskimi, gdzie kontrole są na najwyższym poziomie" - napisał wówczas w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej Rosyjskiej Federacji Curlingu.

"Sborna" rywalizuje w Pjongczangu pod flagą olimpijską. Rosyjski Komitet Olimpijski jest zawieszony w prawach członka MKOl w związku z aferą dopingową podczas igrzysk w Soczi przed czterema laty. Incydent z Kruszelnickim może poważnie opóźnić odwieszenie.

Dotychczas w Pjongczangu wykryto trzy przypadki dopingu. "Wpadli" też startujący w short tracku Japończyk Kei Saito oraz słoweński hokeista Ziga Jeglic.

pm, bor

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

PjongCzang 2018: meldonium w organizmie zawodnika z Rosji

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2018 14:05
Badanie próbki B potwierdziło stosowanie dopingu przez reprezentanta Olimpijczyków z Rosji Aleksandra Kruszelnickiego, który wraz z żoną Anastazją Bryzgałową zdobył w Pjongczangu brązowy medal igrzysk w konkurencji par mieszanych w curlingu.
rozwiń zwiń