Polskie Radio
Section05
curling

Brytyjki po raz drugi w historii najlepsze w curlingu

Reprezentacja Wielkiej Brytanii wygrała turniej kobiet w curlingu ostatniego dnia zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. W finale Brytyjki pokonały Japonki 10:3. Brąz zdobyły Szwedki, które w meczu o trzecie miejsce zwyciężyły Szwajcarki 9:7. Brytyjki zdobyły drugie olimpijskie złoto w curlingu. Wcześniej były najlepsze w 2002 roku w Salt Lake City.
Zobacz więcej na temat:  Pekin 2022 sporty zimowe igrzyska olimpijskie igrzyska SPORT curling

RELACJA Michalski krok od podium. Hojnisz bez formy [DZIEŃ NA ŻYWO]

W piątek polscy kibice śledzący rywalizację na igrzyskach w Pekinie skupią uwagę na zmaganiach w łyżwiarstwie szybkim i biathlonie. W biegu ze startu wspólnego na 12,5 km nie popisała się Monika Hojnisz-Staręga. W wyścigu na 1000 metrów panczenistów kapitalnie pokazał się Piotr Michalski, ale do medalu zabrakło 0,08 sekundy.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Pekin 2022 igrzyska olimpijskie sporty zimowe igrzyska łyżwiarstwo szybkie biathlon hokej narciarstwo dowolne curling

Curling, czyli szachy na lodzie. Tę grę wymyślili farmerzy ze średniowiecznej Szkocji

- Curling zaczął się w średniowiecznej Szkocji. Farmerzy wychodzili zimą na zamarznięte akweny i rzucali kamieniami do celu - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Maksym Grzelka, wicemistrz Polski w curlingu. Na czym polegają zasady tej gry? Dlaczego buty do curlingu różnią się od siebie? Z jakiego powodu zawodnicy lubią kawę?
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Joanna Racewicz curling Łódź Maciej Walecki

Pierwsze medale rozdane. Polacy z niedosytem [2. DZIEŃ IO]

Pierwsze starty polskich sportowców oraz sześć finałów - tak w sobotę wyglądały zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie. Drugiego dnia imprezy rozegrano m.in. kwalifikacje do konkursu skoków narciarskich na skoczni normalnej. 
Zobacz więcej na temat:  Pekin 2022 SPORT igrzyska olimpijskie igrzyska Skoki narciarskie sporty zimowe short track hokej curling snowboard Natalia Maliszewska Kamil Stoch Dawid Kubacki Piotr Żyła therese johaug

Pekin 2022. ONI POWALCZĄ O MEDALE. SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI i TERMINARZ IGRZYSK

Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, podczas których rozdanych zostanie łącznie 109 kompletów medali, potrwają do 20 lutego. Sportowcy będą rywalizować w 15 dyscyplinach. 
Zobacz więcej na temat:  Pekin 2022 sporty zimowe narciarstwo alpejskie narciarstwo biegowe narciarstwo dowolne łyżwiarstwo figurowe łyżwiarstwo szybkie bobsleje skeleton snowboard hokej Skoki narciarskie short track curling biathlon saneczkarstwo kombinacja norweska

Pekin 2022: ile medali dla Polski? Niepokojące prognozy

Amerykańska agencja Associated Press w opublikowanych we wtorek prognozach medalowych nadchodzących zimowych igrzysk w Pekinie przewiduje, że Biało-Czerwoni w stolicy Chin nie wywalczą nawet jednego krążka.
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty zimowe Pekin 2022 PKOl biathlon Biegi narciarskie narciarstwo biegowe narciarstwo alpejskie curling łyżwiarstwo figurowe łyżwiarstwo szybkie bobsleje saneczkarstwo skeleton hokej snowboard kombinacja norweska short track narciarstwo dowolne