Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018

PjongCzang 2018: bitcoin na wyjazd. Tak zaczną saneczkarze z USA

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2017 12:19
Ciekawie zapowiadają się zimowe igrzyska olimpijskie w PjongCzangu. Głośno zrobiło się o reprezentacji USA w saneczkarstwie. Jako pierwsza w historii przyjęła dotację w bitcoinach - kryptowalucie. 
Saneczkarstwo
SaneczkarstwoFoto: shutterstock/Dainis Derics

Olimpijska reprezentacja USA składa się z dziesięciorga saneczkarzy - siedmiu mężczyzn i trzech kobiet. Zimowa dyscyplina nie cieszy się dużą popularnością w Stanach Zjednoczonych, co sprawia, że muszą  szukać różnorodnych źródeł finansowania.

Oryginalny pomysł pojawił się niedawno za sprawą byłego amerykańskiego saneczkarza, który jako pierwszy postanowił wesprzeć kolegów.

Ty Danco występował na zimowych igrzyskach, które odbywały się Lake Placid w 1980 roku. 62-latek pracuje obecnie na Wall Street. 

Bitcoin to kryptowaluta, która zyskała popularność przede wszystkim w Chinach, Europie i Stanach Zjednoczonych dzięki możliwości przeprowadzania relatywnie tanich transakcji z jej użyciem. W ciągu roku wartość wirtualnej waluty wzrosła o ponad 1000 proc.

W Pjongczangu wystąpią też polscy saneczkarze, którzy będą startować we wszystkich konkurencjach: jedynkach kobiet i mężczyzn, dwójkach oraz sztafecie.

mb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak