Polskie Radio
Section05
saneczkarstwo

Olimpijczyk zmieni reprezentację? "Polsko uwsteczniasz się"

Polski saneczkarz Mateusz Sochowicz, który podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie zajął 25. miejsce w rywalizacji jedynek, wrócił już do kraju i w dość mocnych słowach podsumował odbiór swojego występu wśród kibiców. "Trochę bolesna rzeczywistość, że za granicą człowiek jest dużo bardziej szanowany niż w ojczyźnie" - napisał dwukrotny olimpijczyk. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Pekin 2022 igrzyska olimpijskie igrzyska sporty zimowe

TYLKO U NAS Miał wypadek. Należy mu się więcej niż klepanie po plecach

Polski saneczkarz Mateusz Sochowicz uosabia to, co w sporcie najważniejsze – siłę walki, chęć startu nawet po tak poważnym wypadku jakiemu uległ zaledwie trzy miesiące temu na olimpijskim torze saneczkowym w Yanqing, podczas próby przedolimpijskiej. Wypadek, szeroko relacjonowany nie tylko w polskich ale i światowych mediach, mógł mieć o wiele poważniejsze konsekwencje.
Zobacz więcej na temat:  Pekin 2022 igrzyska olimpijskie igrzyska sporty zimowe SPORT

Olimpijski spokój Maliszewskiej i petarda Żyły [6. DZIEŃ IO]

Środa to szósty dzień zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. Do olimpijskiej rywalizacji przystąpiła nasza nadzieja w short tracku Natalia Maliszewska. Rozpoczął się też turniej hokeistów. Rozdanych zostało sześć kompletów medali, m.in. w kombinacji norweskiej i narciarskim slalomie. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty zimowe Pekin 2022 Natalia Maliszewska short track kombinacja norweska narciarstwo alpejskie Skoki narciarskie snowboard hokej narciarstwo dowolne

TYLKO U NAS Królowa sanek chce mówić o Chinach. Ale jak wróci do domu

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Beijing 2022, jak mało które przed rozpoczęciem były powodem do dyskusji o zasadach przyznawania prawa do organizacji najważniejszej imprezy sportowej świata. Państwo, będące ich tegorocznym gospodarzem, znane jest z tłumienia wolności słowa. Pojawiły się też kolejne oskarżenia - związane z obozami reedukacyjnymi w Sinciangu oraz pogwałceniem wolności obywatelskich mieszkańców Hongkongu.
Zobacz więcej na temat:  łyżwiarstwo Pekin 2022 igrzyska olimpijskie igrzyska sporty zimowe SPORT

Wyczyn polskiej alpejki. Cuda w walce mikstów [4. DZIEŃ IO]

Poniedziałek był czwartym dniem odbywających się w Pekinie XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich. O medale w slalomie gigancie rywalizowała Maryna Gąsienica-Daniel, polskie biathlonistki, a na skoczni normalnej w Zhangjiakou Polska zajęła szóste miejsce w konkursie drużyn mieszanych.
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty zimowe short track Pekin 2022 narciarstwo zjazdowe biathlon narciarstwo alpejskie Skoki narciarskie igrzyska olimpijskie igrzyska

Medal dla Polaka, rekordy na torze [3. DZIEŃ IO]

Niedzielna rywalizacja na igrzyskach olimpijskich w Pekinie dla polskich kibiców wiązała się przede wszystkim z konkursem finałowym w skokach narciarskich na normalnym obiekcie. Łącznie rozdanych zostało dziewięć kompletów medali. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Pekin 2022 sporty zimowe igrzyska olimpijskie Skoki narciarskie narciarstwo biegowe narciarstwo klasyczne Kamil Stoch Dawid Kubacki Piotr Żyła Biegi narciarskie narciarstwo alpejskie