Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018

PjongCzang 2018: Amerykańscy skeletoniści niechętni w stosunku do Rosjan? "Istnieje tutaj pewna bariera językowa"

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2018 17:50
Amerykańscy skeletoniści nie chcą rozmawiać z występującymi na igrzyskach w Pjongczangu pod neutralną flagą zawodnikami z Rosji i zarzucają im stosowanie dopingu. - Oskarżają nas bez żadnych dowodów – odpowiadają Rosjanie.
Reprezentant USA John Daly na torze w Pjongczangu
Reprezentant USA John Daly na torze w PjongczanguFoto: PAP/EPA JEON HEON-KYUN

- Oczywiście istnieje tutaj pewna bariera językowa, która uniemożliwia kontakt. Czy wierzę w to, że rywalizowali uczciwie? Oczywiście, że nie. Już wcześniej wyraziłem się o tym w jasny sposób. Naprawdę nie mam potrzeby rozmawiać z tymi sportowcami - powiedział Matthew Antoine, który otrzymał srebrny medal igrzysk w Soczi po dyskwalifikacji zwycięzcy zawodów Rosjanina Aleksandra Trietjakowa.

Nikita Tregubow, który w Pjongczangu występuję jako olimpijczyk z Rosji stwierdził, że zachowanie Amerykanów wprowadza bardzo złą atmosferę na torze. 

- Oskarżają nas bez żadnych dowodów. Nie zaczęliśmy tego i nie odpowiadamy za to. To od nich zależy, czy postarają się poprawić wzajemne stosunki – powiedział zawodnik.

Rosjanin uważa ponadto, że Amerykanie mają wpływ na zmianę postawy zawodników z Wielkiej Brytanii.  - Zostali w to wciągnięci. Wcześniej dogadywaliśmy się świetnie. Ludzie zmieniają się bardzo szybko– powiedział Tregubow.

Brytyjczycy twierdzą, że wcale tak nie jest . - Jestem przyjazny dla każdego. Zawsze jest jednak pewna bariera językowa. Oni nie mówią po angielsku, a my po rosyjsku. Myślę, że wszyscy powinni skupić się wyłącznie na swoich startach - powiedział debiutant Jerry Rice. 

Rosyjski Komitet Olimpijski jest zawieszony w związku z wielokrotnym łamaniem przepisów antydopingowych przez zawodników z tego kraju. Do udziału w igrzyskach w Pjongczangu zaproszono imiennie 168 Rosjan, którzy startują pod flagą olimpijską. 

mb, uk.reuters.com

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak