X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
82 lata Dwójki

80 lat Dwójki. Ludzie, którzy tworzyli to radio

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2017 12:00
- Zawsze mieliśmy szczęście do wspaniałych współpracowników. Oprócz Jana Webera pracowali dla nas inni wybitni muzykolodzy, którzy prowadzili swoje audycje tematyczne – opowiadała Elżbieta Markowska, która dwukrotnie pełniła funkcję dyrektor Programu 2 Polskiego Radia.
Audio
  • Rozmowa m.in. z Elżbietą Markowską i Edwardem Pałłaszem zaangażowanymi we współtworzenie Dwójki (Opowieści po zmroku/Dwójka)
Studio Programu 2 Polskiego Radia
Studio Programu 2 Polskiego RadiaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Dziennikarka pracowała w Polskim Radiu od 1970 r. Jako dyrektor Dwójki w latach 1991-1995 stworzyła nową formułę tej anteny opartą na muzyce poważnej, literaturze, informacji i publicystyce kulturalnej. Później kierowała Programem 2 od sierpnia 1999 do początku 2007 r.

- Jednym z pracujących dla nas muzykologów był m.in. prof. Mirosław Perz, który wrócił do Dwójki już w pierwszym tygodniu kierowanego przez mnie programu, zaczynając od audycji "200 kantat Jana Sebastiana Bacha". Świetnie wspominam także pracę z Andrzejem Mularczykiem, który pisał dla nas scenariusze słuchowisk. Był zawsze czuły na muzykę i miał w głowie tak ogromną ilość tematów, że potrafił bardzo twórczo i kompetentnie wykonać realizowane dla nas zamówienia – dodała Elżbieta Markowska.

W nagraniu audycji posłuchamy również wspomnień Iwony Smolki, Edwarda Pałłasza, Ewy Stockiej-Kalinowskiej i Wacława Tkaczuka, którzy opowiadali o kolejnych etapach rozwoju oferty kulturalnej Dwójki.

***

Tytuł audycji: Opowieści po zmroku

Przygotowały: Katarzyna Hagmajer-KwiatekMałgorzata Szymankiewicz

Goście: Wacław Tkaczuk (dziennikarz Dwójki, poeta), Elżbieta Markowska (dziennikarka, dyrektor Dwójki w latach 1991-1995 oraz 1999-2007), Edward Pałłasz (kompozytor, dyrektor Dwójki w latach 1995-1998), Iwona Smolka (dziennikarka Dwójki, krytyk literacki, pisarka), Ewa Stocka-Kalinowska (dziennikarka Dwójki)

Data emisji: 27.02.2017

Godzina emisji: 21.00

mz/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak